Notiks džeza mūzikas festivāla “Saulkrasti Jazz Festival 2018” atklāšana “Origo Summer Stage”

Raksta attēls - Notiks džeza mūzikas festivāla “Saulkrasti Jazz Festival 2018” atklāšana “Origo Summer Stage” Publicitātes foto

11.07.2018 / Parmuziku.lv

Šogad jau devīto reizi “Origo Summer Stage” apmeklētājus un mūzikas cienītājus ikgadēji priecēs divi “Saulkrasti Jazz Festival” koncerti. Pirmais koncerts laukumā pie Origo notiks pirms festivāla sākuma – šo ceturtdien, 12. jūlijā plkst. 17:00. Tajā uzstāsies pašmāju mūziķi – Viļņa Kundrāta kvartets un Rīgas Doma kora skolas 1. kursa combo. Savukārt jau nākamajā nedēļā – 19. jūlijā plkst. 17:00 notiks otrais koncerts, kurā festivālu pārstāvēs mākslinieki no Latvijas un Francijas – grupa “Syncope” un “Martin Joey Dine “New Wave” Quartet”.

“Saulkrasti Jazz Festival” šogad norisināsies 21. reizi un tā dalībnieki jau ikgadēji festivāla laikā piedalās arī koncertos Rīgas centrā – uz “Origo Summer Stage” skatuves. Pirmo reizi festivāls norisinājās 1997. gadā un tajā līdz šim piedalījušies simtiem džeza mūziķu no visas pasaules. Šogad festivāls Saulkrastos notiks no 16. līdz 21. jūlijam. Koncertus sniegs mūziķi no Latvijas, Lietuvas, Austrijas, Igaunijas, Francijas, Izraēlas, Ungārijas un Armēnijas, bet festivāla galvenais viesis būs jazz-rock mūzikas apvienība “Laboratorium” no Polijas. Arī šogad festivāla programmas ietvaros paralēli koncertiem nedēļas garumā notiks sitaminstrumentu, vokāla, taustiņinstrumentu, basa, ģitāras un pūšaminstrumentu meistarklases. Tās ik gadu vada starptautiski atzīti džeza mūzikas mākslinieki un pasniedzēji no visas pasaules. Šajā gadā meistarklašu pasniedzēju komanda ir no Ungārijas.

“Sadarbība ar “Saulkrasti Jazz Festival” ir fantastiska iespēja ļaut klausītājiem un mūzikas interesentiem baudīt atzītu mūziķu sniegumu ne vien festivāla laikā Saulkrastos, bet arī Rīgas centrā. Priecājamies par ilggadējo sadarbību, jau devīto reizi sagaidot festivāla mūziķus uz “Origo Summer Stage” skatuves, jo “Saulkrasti Jazz Festival” ir viens no festivāliem, kur jaunrade satiekas ar augstu izpildījuma līmeni un tieši Saulkrastos festivāla laikā tiek svinēta džeza mūzikas kultūra Latvijā. Uz koncertiem aicinām katru, kam tuvs džezs, kā arī visus interesentus, kuri vēlas iepazīt šo mūzikas žanru,” stāsta Aleksandrs Ņemirovskis, t/c “Origo” vadītājs.

12.jūlijā no plkst. 17:00 līdz 19:00 uzstāsies Viļņa Kundrāta kvartets un Rīgas Doma kora skolas 1. kursa audzēkņu combo. Viļņa Kundrāta kvartets izpildīs džeza klasikas un Latīņamerikas džeza mūzikas skaņdarbus. Kvarteta sastāvā piedalās Vilnis Kundrāts (tenorsaksofons), Artūrs Kutepovs (ģitāra), Zigmunds Žukovskis (bass) un Sigvards Dižais (sitaminstrumenti). Programmā iekļauti D. Elingtona, Dž. Geršvina, Č. Pārkera un citu autoru darbi, kā arī tiks atskaņotas dažas V. Kundrāta oriģinālkompozīcijas no kvarteta jaunā CD “Anthropology”. Savukārt Rīgas Doma kora skolas 1. kursa audzēkņu combo koncerta otrajā daļā izpildīs džeza un fanka stila mūziku. Mūziķu sastāvā piedalās jaunie talanti Elīza Evalde (vokāls, saksofons), Megija Kuzmina (vokāls), Signe Streipa (klavieres), Miks Jukumsons-Jukumnieks (trompete), Kristens Kupčs (ģitāra), Mārcis Briška (bungas), Konstantīns Zakirovs (bass). Apvienība kopā spēlē jau gandrīz gadu un šajā gadā konkursā “Ventspils Groove” guvuši 2. vietu sava vecuma kategorijā, snieguši koncertu arī festivālā “Bold Sound” Bolderājā un piedalījušies starptautiskā džeza mūzikas festivālā Tallinā – “Vision Jazz Festival”.

19.jūlijā no plkst. 17:00 līdz 19:00 koncertā piedalīsies “Martin Joey Dine “New Wave” Quartet” no Francijas un grupa “Syncope” no Latvijas. Martin Joye Dine ir džeza pianists, komponists un aranžētājs, un kvarteta sastāvu veido Léa Ciechelski (flauta, vokāls), Pierre Balda(kontrabass), Roope Kantonen (bungas) un Martin Joey Dine (taustiņinstrumenti). Savukārt grupa “Syncope” pārstāv žanru, kurā apvienota džeza, roka un pasaules mūzika. Grupas sastāvā ir mūziķi Mareks Logins, Pēteris Liepiņš un Āris Ozols. Grupa komponē un aranžē oriģinālmūziku, līdztekus veidojot pasaulē zināmu skaņdarbu un tautasdziesmu apdares. 2017. gada rudenī “Syncope” izdevuši savu debijas albumu “Focus”, kura ierakstā līdz ar pamatsastāvu piedalījušies tādi mūziķi kā Alise Kante, Deniss Paškevičs un citi.

Par “Origo Summer Stage”:
Kultūras aktivitāšu centrs “Origo Summer Stage” kā pilsētas spogulis Stacijas laukumā visas vasaras garumā piedāvā sajust un piedzīvot Latvijas nozīmīgāko vasaras pasākumu un festivālu garšu. Iejūtoties vasarīgajā nedēļas nogales ritmā, vasaras vakaros ikviens aicināts ērti iekārtoties kādā no āra kafejnīcām un ļauties dažādu izpildītāju priekšnesumiem. Plašā brīvdabas lielformāta galerija, kas izveidota pie tirdzniecības centra “Origo”, ir uzņēmuma “Linstow Center Management” iniciatīva kvalitatīvas kultūrvides radīšanai pilsētā. Savukārt dizaina objekts “Saules pulkstenis – Origo Universi" ikvienu rosina noteikt laiku un iepazīt Latvijas viduslaiku pilis un nozīmīgākos objektus Eiropas pilsētās. Dizaina objekts "Saules pulkstenis – Origo Universi" ir "Linstow Center Management" dāvana Rīgai, kas 2014. gadā bija Eiropas kultūras galvaspilsēta. Mājaslapa: www.summerstage.lv.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!