Rīgas koru mēnesī 2016 noskaidroti labākie Rīgas kori

Raksta attēls - Rīgas koru mēnesī 2016 noskaidroti labākie Rīgas kori Publicitātes foto

19.04.2016 / Parmuziku.lv

Šī gada 9., 10., 16. un 17. aprīlī Latvijas Universitātes Lielajā aulā jau tradicionāli norisinājās Rīgas koru mēnesis 2016, jeb amatieru koru skates, kuras organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienību.

Gatavojoties Latvijas simtgades Dziesmu un Deju svētkiem, 90 Rīgas jauktie, sieviešu, vīru un senioru kori, kā arī 2 jauktie kori no pierīgas rādīja savu māksliniecisko līmeni un gatavību vasarā gaidāmajiem reģionālajiem koru svētkiem un jau apgūto daļu no 2018. gada Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku Noslēguma koncerta repertuāra.

Rīgas koru māksliniecisko un tehnisko sniegumu skatēs vērtēja gan žūrija, izsakot vērtējumu punktos (maksimālais punktu skaits – 50), gan klausītāji ar aplausiem.

Žūrijā strādāja XXV Vispārējo latviešu Dziesmu svētku virsdiriģents Kaspars Ādamsons, XVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku Noslēguma koncerta mākslinieciskais vadītājs Mārtiņš Klišāns, Vispārējo latviešu Dziesmu svētku un Rīgas koru virsdiriģents Romāns Vanags un komponists Rihards Dubra.

Ar augstākās kategorijas diplomu un punktu skaitu virs 45, jaukto koru kategorijā šogad par labākajiem žūrija atzinusi korus Sōla (diriģents Kaspars Ādamsons), Kamēr… (diriģents Jānis Liepiņš), Balsis (diriģents Ints Teterovskis), Emīla Dārziņa jaukto kori (diriģente Nora Vītiņa), Jasmīnas kori (diriģente Agita Ikauniece), kori Juventus (diriģents Valdis Tomsons), Rīga (diriģente Zane Zilberte), Austrums (diriģents Ārijs Šķepasts), Aura (diriģents Edgars Vītols), Sonore (diriģents Andis Groza) un Fortius (diriģente Māra Marnauza).

Ar augstākās kategorijas diplomu un punktu skaitu virs 45, sieviešu koru kategorijā šogad par labākajiem žūrija atzinusi korus Dzintars (diriģente Aira Birziņa), Balta (diriģente Māra Marnauza), Minjona (diriģents Romāns Vanags), Ausma (diriģents Jānis Zirnis), Sapnis (diriģente Iveta Rīsmane-Lūse) un Rīgas kamerkori (diriģente Gunta Malēvica).

Ar augstākās kategorijas diplomu un punktu skaitu virs 45, vīru koru kategorijā šogad par labāko žūrija atzinusi vīru kori Frachori (diriģents Andrejs Mūrnieks).

Detalizēti ar skates rezultātiem var iepazīties šeit: http://avesol.riga.lv/lv/rigas-kori/rigas-koru-skates-rigas-koru-menesis-2016-rezultati/.  

Koru skates visā Latvijā notiek no 2. aprīļa līdz 7. maijam.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!