„Rīgas A Cappella festivālu” noslēgs kora „Kamēr…” koncerts

Raksta attēls - „Rīgas A Cappella festivālu” noslēgs kora „Kamēr…” koncerts Publicitātes foto

12.07.2018 / Parmuziku.lv

„Rīgas A Cappella festivāla” noslēguma koncertā 21. oktobrī Rīgas Sv. Pētera baznīcā ar īpaši veidotu programmu uzstāsies koris „Kamēr…”.

Koris „Kamēr…” ir viens no redzamākajiem un starptautiski zināmākajiem Latvijas kormūzikas vēstnešiem. Koris savu īpašo skanējumu ieguvis, gadiem meklējot un izkopjot sev raksturīgo muzicēšanas veidu un izteiksmes līdzekļus, kur vienlīdz svarīga ir emocionālā pašatdeve, tā arī visstingrākie kritēriji izpildījuma vokālajai kvalitātei. To raksturo arī kora nosaukumā iekodētā daudzpunkte – kamēr esam jauni, tikmēr viss ir iespējams un sasniedzams.

Dziesmu svētku Lielās balvas ieguvējs koris „Kamēr…” savā darbībā atstājis neizdzēšamas pēdas a cappella mūzikā un ir vienreizēja parādība pasaules mūzikas vidē. Kora „Kamēr…” mākslinieciskais vadītājs un diriģents Jānis Liepiņš ir viens no talantīgākajiem jaunās paaudzes diriģentiem, savukārt pašu kori šodien raksturo jauneklīga degsme apvienojumā ar augsti attīstītām vokālajām prasmēm un juteklisku muzikalitāti.

Koris „Kamēr…” strādā ar īpaši sev radītām programmām, tādējādi gūstot unikālu repertuāru un papildinot a cappella kora mūzikas literatūru ar izcilu komponistu darbiem. Spilgtākos skaņdarbus no savas jaunākās programmas koris atskaņos „Rīgas A Cappella festivāla” noslēguma koncertā 21. oktobrī plkst. 18.00 Rīgas Sv. Pētera baznīcā. 

Biļetes uz kora „Kamēr…“ koncertu iepriekšpārdošanā būs pieejamas no 13. jūlija pulksten 10.00, un tās varēs iegādāties „Biļešu Servisa” kasēs un internetā.

6. Starptautiskais „Rīgas A Cappella festivāls” norisināsies no 17. līdz 21. oktobrim un programmā piedāvās augstvērtīgus, starptautiski atzītu mākslinieku koncertus un meistarklases. Īpaši veidotos mūzikas projektos festivāls iepazīstinās klausītājus ar spilgtiem vokālās mūzikas izpildītājiem, ansambļiem un koriem. 17. oktobrī festivālā uzstāsies izcilais britu vokālais ansamblis „Voces8”, izpildot plašu programmu no renesanses polifonijas līdz mūsdienu mūzikai un populāru skaņdarbu aranžējumiem. 19. oktobrī norisināsies koncerts „Barbershop Night”, kas būs veltīts unikālajam un pasaulē daudzviet populārajam barbershop dziedāšanas veidam. 20. oktobrī Rīgas Domā ar koncertprogrammu „Music without borders” uzstāsies vokālā grupa „Gentlemen Singers” no Čehijas, kā arī festivāla ietvaros notiks vairāki bezmaksas koncerti un meistarklases.

Plašāka informācija par festivālu: www.rigasacappellafestivals.lv

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!