Koris “Juventus”, DJ Rudd un stīgu nonets aicina uz koncertu “ATMO[SFĒRAS]”

Raksta attēls - Koris “Juventus”, DJ Rudd un stīgu nonets aicina uz koncertu “ATMO[SFĒRAS]” Publicitātes foto

22.10.2018 / Parmuziku.lv

26. oktobrī plkst. 20.00 Latvijas Universitātes jauktais koris “Juventus” aicina klausītājus uz koncertu “ATMO[SFĒRAS]” Latvijas Universitātes Lielajā aulā. Šajā koncertā korim pievienosies DJ Rudd un stīgu nonets.

Koris “Juventus” pēc aizvadītas krāšņas sezonas, kurā koru konkursa finālā “Dziesmu kari” jaukto koru kategorijā ieguvis 3.vietu, triumfējis starptautiskajā koru konkursā “Mundus Cantat Sopot”, kā arī piedalījies virknē Latvijas simtgadei veltītos pasākumos, uzsācis spraigu darbu jaunajā sezonā. Pirmais nozīmīgais pieturas punkts šajā darba cēlienā ir koncerts, kurā izskanēs jau 2017./2018. gada sezonā “Juventus” atskaņotā maģiskā Olas Jeilo (Ola Gjeilo) “Saullēkta mesa” (“Sunrise mass”), kā arī vairāki Raimonda Tigula  skaņdarbi.

“Juventus” mākslinieciskais vadītājs par koncertu: ““Saullēkta mesa” bija kora pagājušās sezonas lielākais atskaņotais darbs, kuru kopā arī stīgu nonetu izlēmām “izvest” no Rīgas. Ar šo darbu viesojāmies Madonā un Nīgrandē. Koris šo skaņdarbu ļoti iemīļoja un vēlējās to atskaņot vēl, tāpēc šajā sezonā izlēmām, ka vēlamies arī ar saviem klausītājiem Rīgā dalīties šajā skaistajā mūzikā. Ap “Saullēkta mesu” ļoti organiski iederējās arī vairāki Raimonda Tigula skaņdarbi, kuri koncertam sniegs latviskākas, pazīstamākas skaņas. Papildus pēc 2015. gada sadarbības ar DJ Rudd (Rūdolfs Budze) arī bija sajūta, ka kopā ar šo mūziķi mums ir vēl kas sakāms. Tā ir radies koncerts “ATMO[SFĒRAS]”, apvienojot kora un stīgu instrumentu skanējumu ar elektroniskās mūzikas elementiem. Man ir liela pārliecība, ka 26. oktobrī, satiekoties vairākām mūzikas jomām, kas ikdienā ir blakus, bet daudz retāk kopā, klausītājiem un arī mums pašiem būs iespēja piedzīvot ko ļoti skaistu un pārsteidzošu.”

DJ Rudd par gaidāmo koncertu: “Iepriekš esmu sadarbojies ar “Juventus” strādājot pie Dona albuma “Varanasi”, kā arī kopīgi uzstājoties “Pavasars nakts koncertā” 2015. gadā. Tā vienmēr bijusi patīkama pieredze, kas vienlaikus arī liek un ļauj izkāpt no ikdienas popmūzikas un paplašināt muzikālo redzesloku”.

Koncerta sākums plkst. 20.00. Ieeja koncertā par ziedojumiem kora braucienam uz Starptautisko koru simpoziju Džežu (Jeju) salā 2019.gada februārī.

“Juventus” ir līdz šim pirmais un vienīgais dalībnieks no Latvijas, kuru ekskluzīvā kārtā ir ielūdzis Maestro Jea Joon Lee, kas pieredzēja kora izcilo uzstāšanos pagājušā gada maijā Sopotā konkursā Mundus Cantat. Vairāk informācijas šeit.

Par mūziķiem

DJ Rudd ir mūzikas producents un dīdžejs. Sadarbojies ar tādiem māksliniekiem kā Dons, Mesa, Astro'n'out, Triānas Parks, u.c. Darbojas autoru un izpildītāju konkursa "Supernova" žūrijā kopš 2016. gada, esot tās vadītājs 2018. un gaidāmajā 2019. gada sezonā. Kā dīdžejs uzstājies visos lielākajos festivālos un klubos Latvijā, kā arī citur Eiropā un ASV. Kā grupas "Bandmaster" dalībnieks 2017. gadā uzstājās festivālos "Eurosonic" un "Europavox", kā arī grupas mini albums "Stay Awake" ieguva "Zelta mikrofonu" kategorijā "Labākais elektroniskās mūzikas albums".

Stīgu noneta, kas “Juventus” atbalsta O.Jeilo “Saullēkta mesas” atskaņošanā, sastāvā ir Dina Ozoliņa, Evija Embovica, Inga Tomsone, Agnese Stalidzāne, Silvija Krauze, Ineta Abakuka, Māra Botmane, Emīlija Rozenšteina un Einārs Upatnieks.

LU jauktais koris “Juventus” ir Latvijas senākais studentu koris, kas jau 98 gadus priecē klausītājus ar kvalitatīvu un skanīgu mūziku. Kora mākslinieciskais vadītājs ir Valdis Tomsons, diriģents Vilhelms Vācietis, vokālā pedagoģe Inga Lisovska.

Vairāk informācija par kori šeit.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!