20 gadu jubilejā koris „Sõla” dāvina koncertu un dubultalbumu „Dziedot dzimu, dziedot augu”

Raksta attēls - 20 gadu jubilejā koris „Sõla” dāvina koncertu un dubultalbumu „Dziedot dzimu, dziedot augu” Publicitātes foto

18.12.2018 / Parmuziku.lv

Latvijas Kultūras akadēmijas jauktais koris „Sōla” ar koncertu „Dziedot dzimu, dziedot augu” 20. decembra plkst. 19.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē noslēgs savu divdesmitās jubilejas gadu. Koncerta divās daļās klausītāji varēs dzirdēt gan latviešu komponistu oriģinālmūziku, gan tautasdziesmu apdares. Tāpat koris „atvērs” savu jaunāko skaņu ierakstu ar tādu pašu nosaukumu.

Kora mākslinieciskais vadītājs Kaspars Ādamsons un diriģenti Laura Štoma un Artūrs Oskars Mitrevics veica ietilpīgu atlases darbu, ierakstam izvēloties 20 dziesmas, ko radījuši 20 dažādi komponisti. Tas tika darīts pēc principa – četras dziesmas (divas tautasdziesmas un divas oriģināldziesmas) no katra kultūrvēsturiskā novada un Rīgas.

Rudenī koris skaņu režisora Vara Kurmiņa vadībā veica šīs programmas ierakstu Mārstaļu studijā. Māksliniece Zane Ernštreite veidoja CD vizuālo noformējumu. Tā rezultātā ar regularitāti reizi piecos gados savā jubilejā koris sev un saviem klausītājiem dāvinās ierakstu – pirmo reizi dubultalbuma izskatā – „Dziedot dzimu, dziedot augu”. Pirmie pie jaunākā ieraksta varēs tiks koncerta apmeklētāji.

Orests Silabriedis par jubilejas un CD programmu raksta: Kurzemi pārstāv Aizputē uzaugušais Pēteris Vasks, Priekulē dzimušais Ēriks Ešenvalds, Kanādā mītošais ventspilnieks Imants Ramiņš un Rīgā mītošais ventspilnieks Vilnis Šmīdbergs. No Vidzemes jubilejas programmā ir izvēlēts valmierietis Jāzeps Vītols, blomēnietis Ādolfs Ābele, Jaunpiebalgā dzimušais triksters Marģeris Zariņš un cēsnieks Alfrēds Kalniņš. Zemgali prezentē sēlietis Pēteris Barisons, jelgavniece Līga Celma-Kursiete un divi jaunpilieši: Oskars Šepskis un Ainārs Plezers. Latgales pārstāvji kora “Sōla” jubilejas programmā ir rēzekniete Ilona Rupaine, jaunā autore Solvita Ivanova, Vanagos sakņotais Juris Vaivods un Daugavpilī augušais kurzemnieks Pēteris Butāns. Visbeidzot Rīgas muzikālie vēstneši: Pēteris Plakidis, Georgs, Ārijs Šķepasts un Rihards Dubra.

Jau no Vasarsvētku pēcpusdienas – 20. maijā – koris sniedzis četrus divdaļīgus bezmaksas koncertus četros Latvijas kultūrvēsturiskajos novados – Rojas kultūras centrā, Rūjienas kultūras namā, Lielplatones tautas namā un Ilūkstes novada kultūras centrā.

Biļetes uz koncertu pieejamas „Biļešu paradīzes” kasēs un tīmekļa vietnē www.bilesuparadize.lv.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!