Sākusies pieteikumu iesniegšana Mūzikas ierakstu gada balvai "Zelta Mikrofons 2018"

Raksta attēls - Sākusies pieteikumu iesniegšana Mūzikas ierakstu gada balvai "Zelta Mikrofons 2018" Foto: Edijs Palēns, LETA

31.10.2017 / Parmuziku.lv

Ierakstu iesniegšana šogad norisinās no 1. novembra līdz 4. decembrim (ieskaitot).

Ieraksti iesniedzami elektroniski, izmantojot kādu no failu apmaiņas serveriem, vai fiziskā formātā Latvijas Mūzikas Producentu Apvienības LaMPA birojā Rīgā, Sēlpils ielā 2c (3.stāvā).

Ierakstus vērtēšanai var iesniegt jebkura fiziska vai juridiska persona, kas laika posmā no 2016. gada 2. decembra līdz 2017. gada 1. decembrim ir izdevusi vai publicējusi ierakstu. 

Iesniegto albumu sadalījumu pa kategorijām (mūzikas žanriem) veiks īpaši izveidota žūrija komisija. Joprojām nemainīgas tiek saglabātas 4 vispārīgās nominācijas, kurās ierakstus var iesniegt paralēli iepriekšminētajam:

  • Labākais mūzikas video klips,
  • Labākais koncertieraksts video,
  • Labākā debija,
  • Labākā dziesma.

Kā ierasts, tiks pasniegta tradicionālā balva par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā, kā arī, apkopojot Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības (LaIPA) datus, tiks noteikts radiostacijās visvairāk atskaņotais ieraksts jeb radiohits.

Kalvis Bormanis, grupas “Rīgas Modes” vokālists, kas daudziem par pārsteigumu saņēma balvu “Zelta Mikrofons 2017” par labāko pop albumu stāsta:

Mēs radām mūziku tāpēc, ka mums tas ir svarīgi pašiem sev, taču nav ko liegties - ir ļoti patīkami saņemt atzinību. Es šajā ziņā visaugstāk vērtēju patiesumu. Ir mūzika, ar kuru man personīgi nav pa ceļam, taču klausoties ir iespējams sajust, vai attiecīgais izpildītājs patiešām domā to, ko dzied un, runājot suburbijas valodā, ir gatavs atbildēt par savu "bazaru". Zelta Mikrofons mums bija pārsteigums, lai gan nešaubījāmies, ka albums ir šīs balvas cienīgs. Pēc tam, kad stāvējām Dailes teātra aizskatuves kāpnēs, viss pēkšņi saslēdzās kopā: bija vērts pavadīt n-tās stundas mēģinājumos un studijā ar visām no tā izrietošajām sekām. Tā ir tikai statuete, taču mums tā sniedza sava veida piepildījumu par padarīto.

Mūzikas ierakstu gada balva “Zelta Mikrofons” tiks pasniegta jau 22. reizi un jau astoto gadu tiek rīkota ar SMScredit.lv ģenerālatbalstu. “Zelta Mikrofonu” organizē LaMPA un MicRecPM sadarbībā ar Latvijas Izpildītāju un producentu apvienību LaIPA un Latvijas Republikas Kultūras ministriju, atbalsta Tirdzniecības parks “Alfa”.

Iesniegtos ierakstus izvērtēs profesionāla žūrija. Nominēto ierakstu piecinieki tiks paziņoti 2018. gada 17. janvārī. Balvu pasniegšanas ceremonija notiks 2018.gada 27.februārī Dailes teātrī.

Nolikums, žūrijas sastāvs un jaunumi tiek regulāri publicēti mājaslapā. Pirms ierakstu iesniegšanas LaMPA aicina rūpīgi iepazīties ar nolikumu. Reģistrācijas maksa administratīvo izdevumu segšanai par vienu iesniegto ierakstu vienā nominācijā - 25 eur, LaMPA biedriem iesniegšana ir bez reģistrācijas maksas.

Papildus informācijai lūdzam sazināties ar projekta administratori Ilzi Plešu – , tālrunis 67409924.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!