"Zelta Mikrofons" šogad saņēmis 309 pieteikumus, ievērojami pārspējot iepriekšējos gadus

Raksta attēls - "Zelta Mikrofons" šogad saņēmis 309 pieteikumus, ievērojami pārspējot iepriekšējos gadus Publicitātes foto

22.12.2017 / Parmuziku.lv

Mūzikas ierakstu gada balvas Zelta Mikrofons žūrijai šogad daudz intensīvāks vērtēšanas process nekā līdzšinējos gados. Kopskaitā šogad saņemti 309 pieteikumi, kas ir par 43 ierakstiem vairāk nekā iepriekšējā gadā.v

Lielākā konkurence šogad valda popmūzikas albumu kategorijā un roka vai metāla mūzikas albuma kategorijā, kur katrā uz Zelta mikrofona balvu šogad pretendē 17 ieraksti. Tām seko alternatīvās vai indie pop mūzikas albuma kategorija ar 14 pretendentiem. Kopskaitā iesniegti 129 mūzikas albumi.

Šogad saņemts ievērojami lielāks skaits pieteikumu arī videoklipa kategorijā (78, iepriekšējo 66 vietā), Dziesmas kategorijā saņemti 62 iesniegumi (iepriekšējo 46 vietā). Kategorijā "Koncertieraksts" pretendē 12 koncertvideo (iepriekšējā gadā – 8), savukārt uz labāko debiju pretendē 28 izpildītāji (iepriekš 32).

Arī šogad žūrija izvēlējusies vērtējamās kategorijas atbilstoši savai kompetencei un interesēm. Katru iesniegto ierakstu žūrija izvērtē pēc trīs kritērijiem - izpildījums un kvalitāte; radošums un oriģinalitāte; skaņu režija un aranžija. Katrs kritērijs tiek vērtēts desmit ballu skalā. Vienu papildu punktu žūrija var piešķirt par albuma vizuālo noformējumu.

Līdz 2. janvārim 46 žūrijas locekļi iesniedz savus vērtējumus, kurus apkopos auditorfirma “Grant Thornton”. Mūzikas ierakstu gada balvas Zelta Mikrofons 2018 nominantu piecinieki tiks paziņoti īpašā preses konferencē 17. janvārī, kurai varēs sekot līdzi tiešraidē skaties.lv un tvplay.lv.

Savukārt grandiozā apbalvošanas ceremonija, kurā tiks godināti laimīgie balvas ieguvēji 19 kategorijās, tiks aizvadīta 27. februārī Dailes teātrī.

Plašāka informācija par Zelta Mikrofons 2018 norisi mājaslapā, kā arī portālā Skaties.lv.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!