Metāloperā “Kurbads. Ķēves dēls” gaidāmi krāšņi šova elementi

Raksta attēls - Metāloperā “Kurbads. Ķēves dēls” gaidāmi krāšņi šova elementi Publicitātes foto

24.05.2017 / Parmuziku.lv

3. jūnijā gaidāmā metālopera “Kurbads. Ķēves dēls” ar grupas Skyforger dalību pārsteigs skatītājus ar krāšņu skatuvi vairākos līmeņos, kuras galvenais elements simboliski būs koks. Grandiozie specefekti un īpaši kvalitatīva skaņas aprīkojuma sistēma palīdzēs izcelt spēcīgo muzikālo "Skyforger" vēstījumu un ļaus baudīt metāloperu, radot telpiskas skaņas vīzijas.

Tāpat Limbažu amfiteātris sniedz iespēju veidot krāšņas vizuālas ainavas, izmantojot dūmus, raķetes un gaismas efektus. Projekts “Kurbads. Ķēves dēls” iekļauts Latvijas simtgades svinību 2017. gada programmā un ir pirmā šāda mēroga latviešu pasakas par Kurbadu interpretācija.

“Skatuves iekārtojums ļaus sekot līdzi Kurbada ceļojumiem trīs līmeņos, bet tās vienojošais elements ir koks. Koka saknes, stumbrs un lapotne simbolizē pazemi, tagadni un pagātni – Kurbada laicīgo dzīvi, pagātnes mošķus un nākotni kā cilvēka sasaisti ar gaisu un kosmosu,” stāsta  izrādes scenogrāfs Uģis Bērziņš.

“Latviešu folklorā varam saskatīt, ka koks mūsu senčiem ir galvenais totēms – vīri kā ozoli un sievas kā liepas. Koks bija tuvs un klātesošs gan it visos cilvēka dzīves galvenajos notikumos. Pasaka par Kurbadu ir iniciācijas pasaka - no piedzimšanas līdz nomiršanai un atdzimšanai jaunā formā, citā pakāpē. Šī inciciācijas pasaka iedod mums atslēgas un gudrības cilvēka mūža nodzīvošanai, kā arī parāda mūžīgos kosmiskos procesus, kuru sastāvdaļa vienmēr esam bijuši un būsim,” stāsta izrādes režisore Inga Tropa.

Publicitātes foto

“Kurbads. Ķēves dēls” būs multimediāla metālopera, kas vienīgo reizi tiks rādīta 2017. gada 3. jūnijā Limbažu Lielezera amfiteātrī. Mūzika – grupa “Skyforger”, režisore Inga Tropa, scenogrāfs Uģis Bērziņš, horeogrāfs Guntis Spridzāns.

Biļešu cena ir 15 EUR, biļetes pieejamas Biļešu Servisa kasēs.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!