Melnmetāls no Irānas “Melno Cepurīšu Balerijā”

Raksta attēls - Melnmetāls no Irānas “Melno Cepurīšu Balerijā” Publicitātes foto

02.08.2018 / Parmuziku.lv

Ceturtdien, 2. augustā, Jelgavā, “Melno Cepurīšu Balerijā” koncertēs Irānas melnmetāla grupa “Mogh” un pašmāju grupa “Velnezers”.

Grupas “Mogh” sākums ir 2006.gads Irānas galvaspilsētā Teherānā kā kurdu tautības mūziķa “Lord Faustos” viena no muzikālajām izpausmēm. Viena no, jo pats mūziķis paralēli darbojas arī grupās “Nashmeh” un “Tears Of Fire” (Latvijā koncertēs oktobrī).

Muzikāli unikālu grupas “Mogh” skanējumu padara tieši savdabīgā konceptuālā mākslas modernisma pieeja – tas ir smagais metāls, kas sajaucas ar austrumu dziedājumiem, šumeru tekstiem, tumšo enerģiju apdziedāšanu, izteiktu protestu pret reliģiju, kā arī nestandarta mūzikas instrumentu izmantošana – bez ierastajiem – ģitāra, bungas, grupa izmanto čellu, akordeonu un dažādus austrumu valstu instrumentus.

Nestandarta mūzika un pasaules redzējums, kā arī izteiktā protestēšana pret reliģiju, grupas cienītājus sadalījusi divās nometnēs – pirmie ar sajūsmu atbalsta, kamēr otrie šo muzikālo grupu vērtē skeptiski. Šobrīd grupā muzicē – “Lord Faustos” (bass, čells, ģitāra, balss, tautas instrumenti) , Čaruk Revan (taustiņi, akordeons, balss), Waruhr (sitamie instrumenti).

Grupas kontā vismaz seši albumi, no kuriem jaunākais “Gach Pazh” izdots aizgājušā gada vasarā. Koncerta iesildošajā daļā – pašmāju melnmetāla jaunās paaudzes grupa – “Velnezers”, kas savā daiļradē izmanto klasiskā black metal skanējumu, ar piebildi – ka visas dziesmas ir latviešu valodā.

Koncerta sākums 21:00, ieejas maksa 3eur.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!