Meistarklase par mūzikas sinhronizāciju ar Oskara balvu ieguvušās filmas mūzikas vadītāju

Raksta attēls - Meistarklase par mūzikas sinhronizāciju ar Oskara balvu ieguvušās filmas mūzikas vadītāju Foto: Jeremy Yap / Unsplash

29.10.2021

Latvijas Mūzikas attīstības biedrības / Latvijas Mūzikas eksports (LMAB/LME) informē, ka šī gada 2. novembrī plkst. 11:00 norisināsies tiešsaistes mūzikas sinhronizācijas meistarklase ar muzikologu, filmu un seriālu mūzikas sinhronizācijas radošo vadītāju Balažu Veijeru (Balázs Weyer).

Mūzikas sinhronizācijas nozarē Balažs ir strādājis ar HBO producētiem seriāliem, 2016. gada Oskara balvu kategorijā “Labākā filma svešvalodā” ieguvušo Ungārijas kinolenti Son of Saul un tādām filmām kā Sunset, Kills On Wheels, Willow un citām.

“Mūzikas sinhronizācija jeb mūzikas izmantošana mijiedarbībā ar kustīgu vai nekustīgu attēlu (filmās, reklāmās, videospēlēs, u.c.) ir ļoti nozīmīgs un nereti viens no ienesīgākajiem ienākumu avotiem  dziesmu autoriem, izpildītājiem, ierakstu kompānijām un mūzikas izdevniecībām. Latvijā šī nozare ir maz apgūta un sinhronizācijas iespējas netiek pienācīgi izmantotas,” stāsta LMAB/LME izpilddirektore Agnese Cimuška – Rekke.

Kā vienu no galvenajām problēmām, kāpēc mūzikas sinhronizācija nav pietiekami apgūta un izmantota, Cimuška - Rekke min nepietiekamas zināšanas  par iespējām, ko tā var sniegt. Šīs meistarklases ietvaros Balažs iepazīstinās Latvijas mūzikas, kino un TV industrijas pārstāvjus kā arī citus interesentus ar mūzikas sinhronizācijas pienesumu mūzikas industrijai, kā atrast un sadarboties ar sinhronizācijas aģentiem, kādas autortiesību un blakustiesību normas jāsaskaņo  mūzikas izmantotājiem un apspriedīs citas nozīmīgas tēmas par un ap mūzikas izmantošanu filmās, seriālos, videospēlēs, reklāmās, u.c. 

Reģistrācija: https://forms.gle/KUfiUSpQ2k3oRUq86

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!