Mārcis Auziņš laiž klajā jaunu skaņdarbu “Strīds” un izziņo koncerttūres “Viens” rudens sēriju

Raksta attēls - Mārcis Auziņš laiž klajā jaunu skaņdarbu “Strīds” un izziņo koncerttūres “Viens” rudens sēriju Ekrānšāviņš

14.03.2017 / Parmuziku.lv

Virtuozais ģitārists Mārcis Auziņš pirms koncerttūres “Viens” Rīgas koncerta rīt mūzikas namā “Daile” laiž klājā vēl vienu paša rakstītu skaņdarbu “Strīds” un izziņo tūres “Viens” rudens koncertu sēriju.

“Pēc pirmajiem solo koncertiem sapratu, ka manā dzīvē ir ienākusi pavisam jauna un nebijusi emociju gamma, kura raksturīga tieši solo muzicēšanai. Šis process ir kā mešanās nezināmajā - katru reizi citādāks un mainīgs - šķiet, ka šādos koncertos mūziķis ar klausītāju atrodās vistuvāk - jo īpaši tamdēļ esmu priecīgs par katru, kas atradis laiku kopā būt šādā veidā. Uz tikšanos koncertos,” saka Mārcis Auziņš.

Šobrīd tirdzniedcībā “Biļešu paradīze” pieejamas biļetes uz trīs rudens koncertiem: 23.septembrī Kuldīgā, 20.oktobrī Saldū un 25.oktobrī Rīgā, mūzikas namā Daile. Drīzumā būs pieejamas biļetes arī uz koncertiem citās Latvijas pilsētās.

“Šis “Strīds” ir tāds auglīgs un labestīgs, tāds, pēc kura viss noskaidrojas, viss ir izrunāts un nekas nav palicis nepateikts,” saka Mārcis. “Strīds” pieejams arī visās digtālajās mūzikas straumēšanas un lejupielādes platformās.

Rīt tūres “Viens” koncertā Rīgā, Mūzikas namā “Daile” Mārcis Auziņš koncerta otrajā daļā uzstāsies kopā ar virtuozo igauņu ģitāristu Andre Maaker, kurš, tāpat kā Mārcis Auziņš, Igaunijā ir pieprasīst studijas, muzikālo sastāvu ģitārists, kā arī solo ģitārists. Abi kopā Igaunjā koncertējuši vairākkārt, Rīgā šis būs pirmais kopīgais koncerts.

“Es nevaru sagaidīt, kad atkal satikšu Mārci uz skatuves, jo tas vienmēr ir aizraujošs ceļojums mūzikā - spontāns, pilns ar radošu enerģiju un trausliem mirkļiem. Savā solo albumā “Viens” viņš ir ieguldījis ļoti daudz enerģijas gan kā ģitārists, gan aranžētājs un tas tiešām ir ļoti kvalitatīvs ieraksts, es ļoti gribu to dzirdēt dzīvajā izpildījumā uz skatuves,” saka Andre Maaker.

Mārcis Auziņš ir viens no pieprasītākajiem pop / rok un džeza ģitāristiem un muzikālo sastāvu vadītājiem Latvijā, 2005.gadā ieguvis otro vietu “Riga Jazz Stage” konkursā kategorijā “Jazz guitar”, pirmais solo albums “Viens” nominēts Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvai “Zelta Mikrofons” kā labākais instrumentālās vai starpžanru mūzikas albums 2016.gadā.  Ģitārists šobrīd darbojas akustisko ģitāru trio “AG 3o” ar Aivaru Hermani un Kasparu Zemīti, grupā “Zodiac”, Daumanta Kalniņa kvintetā. Regulāri sadarbojas ar Raimondu Paulu, Zigmaru Liepiņu, Jāni Lūsēnu, Kārli Lāci, Laimu Vaikuli, Jāni Stībeli, Intaru Busuli, Aiju Vītoliņu, Raimondu Macatu, Donu, Lindu Leen un citiem komponistiem un izpildītājiem. Muzikālais vadītājs "Cabaret" projektos "Piccolo", "La Luna", "Cabaret Palladium", “ReLOVEution", “Peerle”, Mārtiņa Brauna, Borisa Rezņika un citu lielkoncertu muzikālo sastāvu vadītājs un programmas aranžētājs. 
 
Koncerttūres “Viens” norises vietas:
15.marts, 19:00 Mūzikas nams “Daile” - izpārdots
25.marts, 16:00 Vidzemes koncertzāle “Cēsis” (papildkoncerts)
25.marts, 16:00 Vidzemes koncertzāle “Cēsis” - izpārdots
15.aprīlī, 17:00 Dikļu pils
23.septembrī, 19:00 Kuldīgas kultūras centrs
14.oktobrī, 18:00 Līvānu novada kultūras centrs
20.oktobrī, 19:00 Saldus mūzikas un mākslas skolas akustiskā koncertzāle
25.oktobrī, 19:00 Mūzikas nams “Daile”
 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!