Mīlētākais igauņu ģitārists Andrē Mākers uzstāsies Lūznavā

Raksta attēls - Mīlētākais igauņu ģitārists Andrē Mākers uzstāsies Lūznavā Publicitātes foto

21.02.2017 / Parmuziku.lv

5. martā 15.00 Lūznavas Muižas Sarkanajā zālē izskanēs Igaunijas jaunās paaudzes spožākā ģitārista – Andrē Mākera (Andre Maaker) solo koncerts. Andrē ir mīlētākais ģitārists starp džeza un populārās mūzikas ģitāristiem Igaunijā, praktiski visi Igaunijā slaveni dziedātāji ir aicinājuši viņu piedalīties savos albumos vai uzstāties koncertos.

Andrē spēlē ģitāru kopš 15 gadu vecuma. 2014. gadā iznācis pirmais ģitārista solo albums “Minu laulu pidu” – Igaunijas Dziesmu svētku koru repertuāra dziesmas akustiskās ģitāras aranžējumā, bet 2016. gada pavasarī iznāca otrais ģitārista albums “Andalusian Illusion”, kura iedvesma gūta flamenko izdzīvošanā, studējot un klausoties, Andalūzijā. Flamenko iedvesmotā programma martā izskanēs arī Lūznavas muižā.

“2014. gada oktobrī es pirmo reizi devos uz Andalūziju, lai mācītos ģitārspēli un atklātu flamenko. Šis laiks bija tik iedvesmojošs, ka gadu vēlāk atkal atgriezos Andalūzijā, lai šo mūziku izzinātu vēl dziļāk! Flamenko allaž mani aizrāvis ar ritmu, kaisli un garu. Albumā “Andalusian Illusion” saplūst iedvesma un Andalūzijas atmiņas, ļaujot tām izkust manā mūzikā un ģitārspēlē. Vairumam dziesmu iedvesma radās, ceļojot pa Andalūziju – no cilvēkiem, kurus satiku, skolotājiem, Seviļas ielām, Kordobas un brīnišķā laika Malagā un Džerezā,” stāstot par albuma un koncertprogrammas “Andalusian Illusion” tapšanu, atminas Andrē.

Mākslinieks uzstājies arī kā solists vai kopā ar savu sievu, dziedātāju Hedvigu Hansoni. Mākers ir arī ģitārspēles pasniedzējs Viljandi Kultūras akadēmijā. 2016. gada vasarā ģitārists viesojās arī Latvijā, Latgales vēstniecībā GORS – kopīgi ar latviešu ģitāristu Mārci Auziņu radītajā koncertprogrammā. Mākera koncerts turpinās dažādo kultūras programmu Lūznavas muižā, kurā šogad jau piedzīvota Andreja Osokina un Katrīnas Gupalo uzstāšanās, stepa un džeza koncertprogramma, bet aprīlī gaidāma atkal satikšanās ar lietuviešu komponista Čurļoņa mūzikas un mākslas darbiem komponista mazmazdēla Roka Zubova koncertā.

Koncerts top sadarbībā ar “Eesti Kontsert”, kultūras programmu norisi Lūznavas muižā atbalsta Rēzeknes novada dome. Biļetes uz koncertu sarūpējamas “Biļešu Padīze” kasēs un internet, kā arī uz vietas Lūznavas muižā. Vietu skaits ierobežots, biļešu cena 5,00–7,00 €.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!