Loreta Reide: "Jauna gaisma"

Raksta attēls - Loreta Reide: "Jauna gaisma" Ekrānšāviņš no video

07.11.2018 / Parmuziku.lv

Pie Latvijas dziedošajām debesīm ar dziesmu "Jauna gaisma" parādījusies līdz šim neredzēta zvaigznīte Loreta Reide.

Pati Loreta par sevi saka tā: "Vēlos kļūt par dziedātāju, lai pieredzējuši mūziķi par mani varētu teikt tā: „Jā, viņa zina, ko dara!”. Daudzi ir pasmējušies par to, ka vēlos apgūt šo profesiju, jo uzskata, ka dziedāšana ir bezjēdzīga un nekam nenoderēs.

Es varu droši teikt, ka tā nav bezjēdzīga, jo tā var dziedēt dvēseli, uzmundrināt neveiksmīgā dienā un pat ļaut izraudāties.

Galvenais iemesls, kādēļ es vēlot savu dzīvi saistīt ar mūziku ir tas, ka daudzu gadu laikā patiešām esmu to iemīlējusi, un nekad nedarītu to, kas man nepatīk! Man jāsaka milzīgs paldies manai mammai, kura mani aizveda uz pirmo dziedāšanas nodarbību, kad es vēl nepavisam nezināju, ko tā manā dzīvē var ienest un ko mainīt.

Savu nākotni nevēlos vienveidīgu un, lai katru dienu valda identiska rutīna: darba diena, ilgošanās pēc brīvdienām, atkal darba diena un tā katra diena… Vai mēs dzīvojam rutīnas dēļ?

Manuprāt, mūziķu dzīve ir ļoti daudzveidīga, katra diena ir interesanta un atšķirīga. Viens no iemesliem kādēļ vēlos rakstīt dziesmas ir, lai iedvesmotu klausītājus. Daļa klausās mūziku, lai kliedētu sāpes, un visbiežāk mūzika dod iedvesmu cilvēkiem, un, uzrakstot kādu dziesmu, Tu vari iedvesmot ne tikai vienu, bet daudzus.

""Jaunu gaisma" jeb jauns sākums ir par notikumiem, kas dzīvē bijuši, bet kas krīt pagātnē un tiek aizmirsti", turpina jaunā dziedātāja. "Dažreiz rodas jautājums: kas mēs esam tagad un kas mēs būsim rīt? Rīt mēs varam būt kaut kas pilnīgi cits nekā šodien, ja vien mēs to ļoti vēlēsimies. Katram cilvēkam dzīvē pienāk brīdis, kad viņš vēlas jaunu sākumu, atvērt acis un redzēt pasauli no jauna, varbūt savādāk un labāk kā iepriekš. Pagātnē ir pieļautas kļūdas, ir bijuši ne pārāk patīkami brīži, un vienkārši ir vēlme sākt visu no nulles. Mēs varam sākt visu no sākuma un radīt jaunu gaismu, taču reizēm tas var mazliet mūs ‘’dedzināt’’, no sākuma var nebūt viegli, taču, ja ko ļoti vēlās, tad tas izdodas un, iespējams, viss mainīsies uz labo pusi. Brīžiem var mākt šaubas, vai kad dosies pretī ‘’jaunai gaismai’’, ar Tevi nāks līdzi tavi tuvie draugi. Taču, ja tie būs īsti draugi, tie būs ar Tevi, ja nē, tad tie kritīs kopā ar pagātni."

Novēlam Loretai daudz dziesmu, panākumu un augstu virsotņu!

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!