Latvijā atgriežas multimediāla klasiskās mūzikas izrāde tumsā

Raksta attēls - Latvijā atgriežas multimediāla klasiskās mūzikas izrāde tumsā Publicitātes foto

21.11.2018 / Parmuziku.lv

Jau pēc nedēļas, otrdien, 27. novembrī Lielajā ģildē viesosies unikāls multimediju šovs – koncerts pilnīgā tumsā, kas pirmo reizi Latvijas publiku pārsteidza tieši pirms gada.

Koncerts “Mūzika tumsā: Ziemassvētku mistērija” apvienos klasisko mūziku un kosmosu vienotā veselumā – vijolnieces un muzikālās izrādes autores Jevgēņijas Zimas pavadībā gandrīz 20 mūziķi no muzikālās apvienības “Pēterburgas virtuozi” izspēlē dažādu klasiskās mūzikas autoru skaņdarbus. Dažus skaņdarbus pavadīs arī deju priekšnesums, ko izdejos Dmitrijs Oļeiņikovs un Katerina Sergejeva , kuri piedalījies populārā TV šova "Танцы" pirmajā sezonā.

Muzikālā izrāde tumsā “Ziemassvētku mistērija” piedāvās klausītājiem labākās klasikās mūzikas melodijas, ko varētu dēvēt par “labāko Ziemassvētku mūziku”. Zīmols “Mūzika tumsā” ir mākslas un tehnoloģiju sinerģija, kas apvieno simfoniskās mūzikas klasisko izpildījumu un mūsdienīgu 3D grafiku, kas veidots katram no skaņdarbiem atsevišķi, katrai dziesmai veidojot savu vizuālo stāstu. Klasiskās mūzikas izpildītāju, orķestra “Sanktpēterburgas virtuozi” dalībnieki pilnīgā tumsā spēlē sarežģītas simfonijas un operu fragmentus, jau no pirmajām skaņām aizraujot klātesošos klausītājus.

Koncertā “Mūzika tumsā: Ziemassvētku mistērija” mūziķu apvienība “Pēterburgas virtuozi” vijolnieces Jevgēņijas Zimas vadībā sniegs neaizmirstamu un reizē brīnumainu vakaru, kad klasiskās mūzikas pērles zvaigžņotās gaismas atspulgā ļaus klausītājiem nokļūt gan Leipcigas baznīcā, kur J. S. Bahs radīja Ziemassvētku oratoriju, gan uzpostajā Vīnē pie  J. Štrausa, gan arī pilī, kur Droselmeiers no pasakas “Riekstkodis” atkal stāstīs noslēpumainu pasaku Marijai.

“Es ļoti gaidu atgriešanos pie Latvijas publikas, katru vakaru dodos gulēt un no rīta mostos ar domu par mūsu jauno programmu, ko pirmie redzēs Tallinas un Rīgas klausītāji. Es vēlos, lai tā būtu vēl aizraujošāka, vēl brīnumaināka, lai iederētos laikā, kad gatavojieties pirmajai Adventei. Ir apritējis gads kopš mūsu pirmās tikšanās, esam izveidojuši jaunu programmu, pielāgojot to gada nogales svētkiem, tādēļ sirsnīgi aicinu ikvienu atnākt un izbaudīt mūsu radīto muzikālo stāstu un kopīgi noskaņoties ziemas garajiem un aukstajiem vakariem, sarunām ar ģimeni un tuviniekiem, dāvanu sagādāšanai un kopīgam svinēšanas priekam. Tiekamies Rīgā!,” aicina vijolniece un izrādes autore Jevgēņija Zima.

Muzikālā izrāde tumsā būs pasākums, kas patiks ne tikai klasiskās mūzikas cienītājiem, bet arī tiem, kuri līdz šim nav iepazinuši šī mūzikas veida skaņdarbiem. Muzikanti atskaņos pasaules klasiskās mūzikas šedevrus 3D lāzeršova pavadībā, kā arī būs iespēja vērot horeogrāfijas priekšnesumus, būs arī video un gaismas šova elementi.

Biļetes uz muzikālo izrādi “Mūzika tumsā: Ziemassvētku mistērija” iespējams iegādāties Biļešu servisa kasēs visā Latvijā un interneta vietnē www.bilesuserviss.lv. Muzikālo izrādi Rīgā organizē aģentūra „Welldone Baltic”.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!