10 mīļas latviešu Ziemassvētku dziesmas

Raksta attēls - 10 mīļas latviešu Ziemassvētku dziesmas Foto: Hoanna Kosinska/unsplash

24.12.2020

Nav noslēpums, ka Ziemassvētki ir kopā būšanas laiks un šogad pat vairāk kā citas reizes. Tādēļ piedāvājam 10 pašmāju dziesmas, kuras palīdzēs jūsu svētkus padarīt vēl nedaudz gaišākus un sirsnīgākus!

Labvēlīgais Tips – Ziemassvētku dziesma
Apvienībai neierasti mierīgā tonī iedziedātā ‘‘Ziemassvētku dziesma’’ nāk no 1996. gadā publicētā grupas otrā albuma ‘‘Pilots Antons Šmits’’. Relīzes viszināmākais skaņdarbs ‘‘Omnibuss’’, iespējams daudziem ļāvis piemirst par gaišo un lēnīgo Ziemassvētku dziesmu.
 
Putnu Balle – Divi Eņģeļi
Viena no grupas zināmākajām, taču skaistākajām dziesmām. Melanholiskais ritms un gaisīgie vokāli spēj uzburt svētku kopības sajūtu pat pelēcīgos laikos.
 
Brāļi Ziemeļi – Uzsniga sniedziņš balts
Brāļu dueta Āra un Saulcera Ziemeļu izpildītā dziesma ar dzejnieka Māra Čaklā vārdiem ne velti ar ievērojamu pārsvāru pār tuvākajiem sāncenšiem 1987. gadā uzvarēja ‘‘Mikrofona aptaujā’’. Kopš tā brīža pagājuši vairāk kā 30 gadi, taču dziesma guvusi panākumus arī pavisam nesenos radio topos. Kādā intervijā S. Ziemelis pat stāstījis: ‘‘Mums bija ļoti liela opozīcija uzradusies no profesionāļiem: nu kā tādi divi puiši uzrodas nez no kurienes un ar vienkāršu un sirsnīgu dziesmu izlaužas pirmajās rindās!’’
 
 
Kaut Kur Ziemeļos – Divas Dvēseles
Aptuveni pirms pieciem gadiem Ralfs Eilands dziesmā ‘‘Divas dvēseles’’ spēja sapulcēt vairāk kā 20 vietējās mūzikas skatuves zvaigznes, tostarp Renārs Kaupers, Intars Busulis, Raimonds Pauls, Igo, Māra Upmane-Holšteine un daudzi citi.
 
 
Līvi – Eglīte
Viena no zināmākajām latviešu Ziemassvētku dziesmām, kas jau vairākās paaudzēs tiek spēlēta uz nebēdu tieši gada nogalē. Mūzikas autors ir Ainars Virga un vārdu sacerējis Guntars Račs. Interesanti, ka tik ļoti iecienītā dziesma radās 1984. gada jaungada naktī, kad G. Račs ar A. Virgu bija nolēmuši doties ciemos pie Aivara Brīzes.
 
 
Jauns Mēness – Ziemassvētki
Viena no visu laiku populārākajām latviešu roka apvienībām ar šarmanto Ainaru Mielavu priekšgalā 1980. gadu beigās ierakstīja vieglo, taču roķīgo dziesmu ar nosaukumu ‘‘Ziemassvētki’’, kas kādu brīdi nekur oficiāli izdota tā arī netika. Straumēšanas servisos to gan var atrast pie grupas 2015. gada skaņdarbu apkopojuma ‘‘1987-1990 Izlase’’.
 
 
Raimonds Pauls – Circenīša Ziemassvētki
Aizkustinošā un liriskā dziesma ar leģendārās dzejnieces Aspazijas vārdiem un Maestro klavierspēli liek nedaudz iepauzēt un priecāties par to, kas mums katram šajā dzīvē ir dots.
 
 
Lauris Reiniks – Tik Balti
Sirsnīgā un maigā dziesma no Laura Reinika 2003. gada albuma ar tādu pašu nosaukumu. L. Reinika melodiskie vokāli ar burvīgajiem Mārtiņa Freimaņa vārdiem palīdzēs atmaigt pat aukstākajām sirdīm!
 
Shipsea – Normāli Ziemassvētki nāk
Jānis Šipkēvics viesojoties pie komiķa Jāņa Skuteļa ‘‘Pusnakts šovā septiņos’’, izpildīja netradicionālu un humoristisku versiju visiem zināmajam ‘‘Priecīgi Ziemassvētki nāk’’ meldiņam. Citējot aprakstu zem klipa: ‘‘Mūziķis piekrita iedziedāt dziesmu, kas cilvēkos neizraisīs stresu par to, ka viņu Ziemassvētki nav tik priecīgi kā tika gaidīts.’’
 
Dons – Zelta kamanas
Ziemassvētku dziesma ar nedaudz mūsdienīgāku skanējumu spēcīgās balss īpašnieka Dona jeb Artūra Šingireja izpildījumā. Kā par skaņdarbu izteicies pats dziedātājs: ‘‘Ziemassvētki ir saliedētības un ģimenes siltuma laiks. Neskatoties uz mūsu vecumu, Ziemassvētki mūs spēj satuvināt un palīdz kļūt sirsnīgākiem. Par to arī dziesma.’’
 
 
 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!