Kontraflovs dziesmai "Gājputni" piesaista dziedātāju no ASV

Raksta attēls - Kontraflovs dziesmai "Gājputni" piesaista dziedātāju no ASV Ekrānšāviņš no video

13.11.2018 / Parmuziku.lv

Latvijas pašmāju hip hop apvienība “Kontraflovs” pavisam nesen izdeva studijas albumu “PPTKD” jeb Pasaule Pieder Tiem, Kuri Dara. Nu grupa priecē savus klausītājus ar jaunu videoklipu dziesmai “Gājputni”. Dziesmā dalību ņem Pēteris Upelnieks un dziedātājs no ASV - Devin Williams.

“Gājputni” skar Latvijai tik ļoti tuvo tēmu - emigrāciju - par ko arī grupas dalībnieki, Artūrs Rikmanis un Dāvis Strauss, pauž savu viedokli. Neatkarīgi no tā, vai emigrācija bijusi brīvprātīga vai apstākļu piespiedes kārtā, dziesmā var saklausīt vēstījumu par “laimes zemes” meklēšanu un domu, ka citur zāle vienmēr būs zaļāka. Citējot grupas dalībnieka Artūra Rikmaņa teikto: “Vienalga, cik ziema ir auksta vai āboli saldi, vai ēdieni galdā, vienmēr kāds uz pirkstgaliem jautās: “Kas notiek žoga otrā pusē?”. ”

Latvijas iedzīvotāju skaita samazināšanos izraisa ne vien zemā dzimstība, bet arī emigrācija - šī ir tēma, kura vienmēr izraisījusi plašas diskusijas. Kāds uz šo tēmu raugās empātiskāk, cits - agresīvāk, bet nenoliedzama ir statistika.

Tā nav maize, ja Tev drupatās maksā, tas nav darbs, ja to pusratā atstāj

Tā dziesmā saka grupas dalībnieks Dāvis Strauss, nododot savu vēstījumu par to, ka ne vienmēr solītā “laimes zeme” patiesi nesīs laimi, it īpaši, ja dzīves apstākļi, esot prom no dzimtenes, neattaisno cerības.

Gājputni - putni, kas rudeņos ceļo no ligzdošanas vietām uz pārziemošanas vietām siltās zemēs, bet pavasaros atgriežas atpakaļ. Ņemot vērā faktu, ka grupas dalībnieku viedoklis nav sveša cilvēka teikts, bet gan uz savas ādas izdzīvots, grupa “Kontraflovs” cer un aicina emigrējošos latviešus apdomāties par “Sprīdīšu gaitām”, veicināt Latvijas repatriāciju un zeltu atrast Latvijas upes gultnēs.

Grupas jaunais albums “PPTKD” sastāv no desmit skaņdarbiem, kuros atsevišķās dziesmās līdzdalību ņem arī tādi mākslinieki kā VIŅA (Zelma Jēgere), Pionieris (Juris Šteinfelds), Pēteris Upelnieks, grupa Double Faced Eels un citi. Albumu spotify platformā var klausīties šeit, taču tas ir pieejams visos lielākajos straumēšanas servisos un citās populārās platformās kā Youtube un Soundcloud.

Kontraflovs ir hip hop producentu un izpildītāju apvienība, kura iemantojusi daudzu fanu atbalstu un raisījusi dažādas diskusijas, pateicoties saviem darbiem. Kontraflovs darbojas Latvijā un ASV (Hjūstona, TX), dalībnieki – Artūrs Rikmanis, Dāvis Strauss un Ritvars Paraģis – paši producē, raksta, apstrādā un izpilda visus savus skaņdarbus.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!