Klajā nāk modulārā džeza projekta TEN KA skaņu plate

Raksta attēls - Klajā nāk modulārā džeza projekta TEN KA skaņu plate Publicitātes foto

02.08.2021

Džeza mūzikas izdevniecības "Jersika Records" paspārnē klajā nāk saksofonista, flautista, komponista, aranžētāja un improvizatora Denisa Paškeviča solo projekta TEN KA albums “Sonic Geometry: Structures Patterns and Forms”

Deniss Paškevičs ir viens no Baltijas vadošajiem džeza mūziķiem un ir viens no retajiem Baltijas reģiona māksliniekiem, kurš iekļauts Eiropas Džeza ģimenes kokā, kur minēts kā sava, unikāla stila pamatlicējs Latvijā.

TEN KA nozīmē "debesu uguns” japāņu valodā. Tā ir Denisa Paškeviča otrā puse – modulārā pasaule. Viņš ir multinstrumentālists un komponists, kas TEN KA mūzikā apvieno džeza un mūsdienu ritmiskās mūzikas skaņas, eksperimentus un improvizācijas. Deniss veido akustiskas un elektroniskas modulāras skaņu ainavas, kas kopīgi balstās tradīcijā un brīvībā - divos stūrakmeņos, kas caurvij visu Denisa radīto.

Albuma “Sonic Geometry: Structures Patterns and Forms” ierakstu sesija norisinājās trīs dienu garumā leģendārajā Rīgas Skaņu ierakstu studijā Reformātu baznīcā Vecrīgā. Līdzās saksafonam, flautai un analogajiem modulārajiem sintezatoriem, ierakstā izmantots arī preperēts Steinway & Sons flīģelis, kā arī Fender Rhodes elektriskās klavieres.

"Jaunais albums ir stāsts par skaņas būtību. Visu mūžu es esmu bijis akustiskais mūziķis, un es nevaru sevi nodalīt no tā, ka es esmu džeza mūziķis un vairāk kā 25 gadi manas dzīves ir bijuši saistīti tieši ar saksofonu, bet, domājot par modulāro sintēzi, es meklēju iespēju kā šo akustisko skaņu atdzīvināt un savienot kopā, pavairojot to caur elektro signāliem. Saturs šim ierakstam ir programmātiska mūsdienu mūzika. Tā nav tikai elektroniska mūzika, tikai improvizēta mūzika vai tikai džezs, bet tas ir mūzikas apvienojums, tās ir rezonanses, skaņas. Tā ir skaņas ģeometrija - struktūras, paterni un dažādas formas kā to vēsta mana albuma nosaukums. Uz skaņu plates vāciņa ir mans mākslas darbs - tā ir grafika, zīmēta ar ogli ar nosaukumu "ascenidng", kas tulkojumā no angļu valodas nozīmē auģsupejošs, lai gan ticu, ka katrs skatoties uz šī albuma vāciņu ieraudzīs savus siluetus un savas sajūtas”, par jauno ierakstu stāsta Deniss Paškevičs

 “Modulārā džeza projekta TEN KA programma “Skaņas ģeometrija” turpina džeza tradīcijas pārdefinēšanu un apvieno brīvās improvizācijas un laikmetīgās mūzikas skaņas. Šis ir personīgs ieraksts.  Rimta kontemplācija mijas ar  izkoptas modulārās sintēzes spriedzi. Tajā ir pieredzes un dzimtās pilsētas Rīgas skaņu ģeometrijas atbalss”, skaņu plates ievadvārdos raksta mūzikas apskatnieks Mikus Solovejs.

Albums “Sonic Geometry: Structures Patterns and Forms” ierakstīts pinīgi analogi, magnētiskajā lentē skaņu režisora Aleksandra Vaicahovska vadībā, asistējot Vilnim Kaksim (19.09.1942.-14.10.2020), Mārtiņam Krastiņam un Mārtiņam Saulespurēnam, bet plates vāka dizainā izmantotas fotogrāfa Okskara Upenieka fotogrāfijas

Savas karjeras laikā Deniss Paškevičs piedalījies vairāk nekā 50 mūzikas albumu ierakstos. Viens no pēdējiem - albums "Variations" (Jersika Records) kas ierakstīts kopā ar leģendāriem mūziķiem - Vyacheslav Ganelin un Arkady Gotesman, saņēmis 4 zvaigžu vērtējumu pasaules prestižākajiem džeza žurnālā "Downbeat" un iekļauts 2019. gada labāko albumu topā "2019: The Year’s Top-Rated Albums" līdz ar to Deniss Pashkevich kļuvis par pirmo latviešu džeza mūziķi, kura mūzika novērtēta "Downbeat" izdevumā".

Deniss Paškevičs regulāri uzstājas kopā ar tādiem pasaules klases mūziķiem kā Randy Brecker, Seamus Blake, Aaron Parks, Tim Hagans un daudziem citiem. Viņš ir oficiālais mākslinieks tādam kompānijām kā "Marca Reeds" (Francija), "TT Mouthpieces" (Itālija), "Erica Synths" (Latvija), "Gamechanger Audio" (Latvija), "Arturia" (Latvija). Kopā ar vācu pūšaminstrumentu meistaru Bernd Schille Deniss radījis unikālu instrumentu - “Riga Winds” Pashkevich signature saksofonu.

TEN KA albums “Sonic Geometry: Structures Patterns and Forms” izdots vinila plates formātā, kā arī ir  pieejams Spotify un citās mūzikas straumēšanas vietnēs un izdevniecības Jersika Records Youtube un Bandcamp profilos.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!