Denisa Paškeviča staptautiskais džeza kvartets aicina uz koncertiem “DIMENSIJA”

Raksta attēls - Denisa Paškeviča	staptautiskais džeza kvartets aicina	uz koncertiem “DIMENSIJA”	Publicitātes foto

21.03.2017 / Parmuziku.lv

Koncerts "DIMENSIJA" izskanēs 1. aprīlī, plkst.19.00, Mazmežotnes muižā un 2. aprīlī, plkst. 16.00, Bīriņu pilī. Programmā skanēs džeza klasika kā arī oriģinālkompozīcijas, kas ievedīs klausītājus brīnumainā džeza mūzikas pasaulē. Šis koncerts būs vienreizējs ar to, ka Denisam pievienosies īpaši uzaicināti ārvalstu viesi no ASV un Lietuvas.

Kvartets apvieno četrus izcilus džeza mūziķus no trim valstīm – ASV, Lietuvas un Latvijas. Kvartetu izveidojis džeza mākslinieks Deniss Paškevičs. Apvienības unikālā skanējuma pamatā ir jau atzītu vērtību un pavisam jaunu vēsmu radoša simbioze. Kvartetā muzicē pieredzējuši un sevi starptautiski jau apliecinājuši džeza mākslinieki – Deniss Paškevičs – saksofons (Latvija), Neff Irizarry – ģitāra (ASV), Arkady Gotesman – sitaminstrumenti (Lietuva) un Reinis Ozoliņš - bass (Latvija).

Biļetes uz koncertiem var iegādāties Biļešu paradīzes kasēs un internetā: http://www.bilesuparadize.lv. Organizatori iesaka tos, kurus interesē šie džeza notikumi, nekavēties, jo vietu skaits koncertos ir ierobežots.

Par māksliniekiem:

Ģitārists, komponists un aranžētājs Nefs Irizari (Neff Irizarry), dzimis ASV. Savu muzikālo izglītību sācis Bērklejas mūzikas koledžā, un iegūtās iemaņas papildinājis uz Bostonas džeza skatuves. Somijā Nefs popularitāti ieguvis ar darbiem latīņu džeza projektā "Latin Jazz". Nefa komponētā mūzika balstīta uz dažādu stilu. Pēc studijām Nefs muzicējis kopā ar tādām slavenībām kā Stīvs Kāns (Steve Khan), Deivs Semuels (Dave Samuels) un Garijs Bartons, Azymuth, Džovanni Idalgo (Giovanni Hidalgo), Yellow jakets u.c.

Lietuviešu leģendārais avangarda džeza un laikmetīgās mūzikas izpildītājs Arkādijs Gotesmans (Arkady Gotesman) ir viens no visvairāk pieprasītākajiem lietuviešu sitaminstrumentālistiem, perkusionistiem. Gotesmans sadarbojies ar dažādu žanru māksliniekiem ieskaitot Roland Dahinden, Vladimirs Volkovs, Vjačeslavs Gaivoronsky, Arkādijs Shilkloper, Julian Joseph, John Zorn, Jack Siron, Frank London, Anthony Coleman, Charles Gayle, Tim Daisy, Joey Baron, Barry Guy, Dominic Duval, Dave, Douglas, Albert Beger u.c.

Deniss Paškevičs ir saksofonists, flautists, komponists un producents mūsdienu improvizācijas un džeza mūzikā. Deniss savos mūzikas pamatos ir izglītots gan akadēmiskās mūzikas, gan mūsdienu ritmiskās mūzikas virzienos. Kļuvis par trīs lielu kompāniju – Marca Reeds (Francija), Theo Wanne (ASV) un P. Mauriat (Francija) – oficiālo mākslinieku. Daudz iedvesmojies no leģendārā saksofonista un komponsta Džona Koltreina (John Coltrane) daiļrades.
Deniss ik gadu piedalās neskaitāmos džeza notikumos, projektos, festivālos, koncetrprojektos Latvijā un ārvalstīs, ir uzstājies un veicis ierakstus kopā ar Pasaules mēroga džeza māksliniekiem Brian Melvin, Bob Ferrel, Vincent Cutro, Chrisjan Randalu, Andrej Kandakov, Rickard Malmstin, Ryo Kawasaki, Ted Curson, Anders Bergrantz, Ulf Adaker, Nik Ali Brownman un daudziem citiem. Kopumā producējis vairākus desmitus albumus un piedalījies neskaitāmu albumu ierakstos.

Reinis Ozoliņš ir kontrabasists, basģitārists, komponists. Darbojās dažādās mūzikas krāsu līnijās: gan džeza, gan rhythm’n’blues, gan populārā, gan kādā eksperimentālākā un arī teātra mūzikā. Mūzikas autors vairākām teātra izrādēm. Izglītojies Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un dažādās meistarklasēs gan Latvijā gan ārpus. “Alaska Dreamers” mūzikas autors. Šobrīd pastāvīgāka sadarbība projektos ar dažādiem māksliniekiem kā Kristīne Prauliņa, Aija Vītoliņa, Toms Rudzinskis, Jānis Ruņģis un citi māksliniekiem.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!