Eksperimentālais džezs un psihedēliskais ārtroks Jersika Records jaunajās vinila skaņuplatēs

Raksta attēls - Eksperimentālais džezs un psihedēliskais ārtroks Jersika Records jaunajās vinila skaņuplatēs Publicitātes foto

17.10.2018 / Parmuziku.lv

Jersika Records paspārnē septembra nogalē iznākušas divas jaunas skaņu plates – Amorālās Psihōzes psihedēliskā ārtroka albums “Piena ceļš” un Kaspara Kurdeko, Rūdolfa Macata, Kaspara Vizuļa eksperimentālā džeza albums “KlusiKlusi”.

Kā ierasts, abi albumi izdoti vinila plates formātā, kā arī atrodami Spotify u.c. mūzikas straumēšanas servisos, Youtube vietnē un tagad arī izdevniecības Bandcamp profilā.

Albums “Piena ceļš” izdots Jersika Records Digital sērijā. Mūzika ārpus laika un telpas, kurā nenoliedzami var saklausīt drosmīgākās un radošākās 20.gadsimta rokmūzikas un džeza noskaņas. Lai arī grupas Amorālā Psihōze pirmsākumi meklējami jau 20.gadsimta 80.-to gadu beigās, šis ir tikai otrais grupas albums, kura tapšanā piedalījušies tādi Latvijā labi zināmi mūziķi kā Raimonds Lagimovs (Dambis), Ivo Stankēvičs (Skrips), Jānis Burmeisters, Didzis Erra, Sniedze Prauliņa, Kaspars Putriņš  un Santa Miščenkova.

“KlusiKlusi” ieraksts veikts pilnībā analogi, uz lentas, mūziķiem spēlējot kopā vienā telpā, kas ir īpaši akustiski projecēta un ierīkota studijā LokoMotiv Room. Šis ir spilgts latviešu eksperimentālā džeza ieraksts, kurš organiski iekļaujas Ziemeļeiropas džeza tradīcijā.  “Zemapziņā mums visiem bija vīzija radīt ko jaunu un nebijušu - daudz improvizējām, līdz sapratām, ka vēlamies izpausties abstraktāk, vairāk riskēt, spēlēt to, ko mēs nezinām un nesaprotam, bet jūtam intuatīvi”, stāsta mūziķi Kaspars Kurdeko, Rūdolfs Macats and Kaspars Vizulis. Plate izdota Jersika Records Analogue sērijā. 

Jersika Records ir džeza, improvizētās un eksperimentālās mūzikas izdevniecība, kuras ieraksti tiek izdoti tikai vinila skaņuplašu formātā, kā arī publicēti visos mūzikas straumēšanas servisos.

 Amorālā Psihoze "Piena Ceļš" / Psichosis Amoralis "Milky Way".
Kurdeko / Macats / Vizulis "KlusiKlusi".
Jersika Records Bandcamp lapa.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!