Zināmi pretendenti uz Zelta Mikrofona balvu kategorijā Radio hits

Raksta attēls - Zināmi pretendenti uz Zelta Mikrofona balvu kategorijā Radio hits Ekrānšāviņš no video

06.02.2019 / Parmuziku.lv

Apkopojot Latvijas radiostaciju atskaites, Latvijas Izpildītāju un Producentu apvienība (LaIPA) noskaidrojusi piecas Latvijā radītās dziesmas, kuras šogad pretendē uz Mūzikas ierakstu gada balvu Zelta Mikrofons kategorijā Radio hits.

Lai noteiktu nominantus, LaIPA apkopojusi datus par dziesmu atskaņojumu Latvijas radiostacijās 2018.gadā. Rezultātus veidojušas 10 radiostacijas: Latvijas Radio 1, Latvijas Radio 2, Latvijas Radio 5, Radio Skonto, Star FM, Radio TEV, Radio SWH, Capital FM, Kurzemes Radio un Rietumu Radio.

 Radio hita 2017 ar dziesmu “Pa ceļam” balvas ieguvējs un šī gada nominants Dons stāsta:

Radio hita balva ir, manuprāt, ļoti vērtīga, ja ne pat vērtīgākā no visām. Tas ir ļoti pagodinoši, ja programmu direktori radio stacijās atzīst un novērtē tavu dziesmu. Man ir vienmēr liels prieks saņemt šo balvu, un būt šajā pieciniekā arī šogad ir liels pagodinājums. Liels paldies radio stacijām un turpināsim rakstīt jaunas dziesmas!

Uz Radio hita balvu pretendē tie ieraksti, kas ierakstīti, reģistrēti un publicēti laika posmā no 2017. gada 2. decembra līdz 2018. gada 1. decembrim. Visvairāk reizes atskaņotās dziesmas pēc to skanēšanas biežuma tiek reizinātas ar radiostaciju reitingiem. Pieciniekā var iekļūt dziesmas, kas skanējušas vismaz trīs radiostacijās.

Balstoties uz radiostaciju datiem, Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība Zelta Mikrofona balvai kategorijā Radio hits izvirzījusi (alfabētiskā secībā):

  • Ceļš – The Sound Poets
  • HES un tu – Instrumenti
  • Ogles – Prāta Vētra
  • Par to zēnu, kas sit skārda bungas – Prāta Vētra
  • Salauzta sirds – Dons un Ozols

12.februārī Dailes teātrī jau 23.reizi sadarbībā ar LaIPA un Latvijas Republikas Kultūras ministriju, kā arī sponsoru Ondo.lv un atbalstītāju tirdzniecības centru “Origo” tiks pasniegti Zelta Mikrofoni aizvadītā gada izcilākajiem Latvijas mūzikas ierakstiem, un skatītājus priecēs aktuālāko mūziķu priekšnesumi un pirmatskaņojumi. Svētku ceremonijai būs iespējams sekot līdzi kanālā LNT un Kanāls 2, kā arī tiešraidē portālos skaties.lv un tvplay.lv.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!