Žūrija vērtē “Zelta Mikrofons 2022” iesniegtos ierakstus

Raksta attēls - Žūrija vērtē “Zelta Mikrofons 2022” iesniegtos ierakstus Liena Grīna

22.12.2021

Decembra sākumā noslēdzās ierakstu iesniegšana Mūzikas ierakstu gada balvai “Zelta Mikrofons 2022”. Kopā tika saņemti vairāk kā 500 pieteikumi, no kuriem žūrija par nolikumam atbilstošiem apstiprināja 505, no tiem 165 albumus, 37 debijas, 149 dziesmas, 134 videoklipus, 20 koncertierakstu video.

Ar albumu sadalījumu pa kategorijām iespējams iepazīties šeit: http://www.zeltamikrofons.lv/nominanti/iesniegumi2021/albums-2022/ 

Šogad Zelta Mikrofons iesniegtos ierakstus vērtēs 50 nozares speciālisti - mūzikas eksperti, žurnālisti, recenzenti, producenti, dīdžeji un augstskolu pasniedzēji, viņu vidū arī tādas personības kā Lolita Ritmanis, Orests Silabriedis, Uldis Rudaks, Sandris Vanzovičs, Indriķis Veitners, Valdis Muktupāvels, Arvīds Babris, Jānis Žilde, Ilmārs Šlāpins, Aivars Hermanis un daudzi citi.

Par žūrijas priekšsēdētāju šogad žūrija atkārtoti izvirzījusi un apstiprinājusi Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības (LaIPA) izpilddirektori Lienu Grīnu, kura atzīst: “Vērtēt Mūzikas ierakstu gada balvai iesniegtos pieteikumus vienmēr ir bijis izaicinoši, bet tajā pat laikā ļoti patīkami,” norāda Liena Grīna, uzsverot, ka ir patīkami redzēt Latvijā tapušās mūzikas un mūziķu izaugsmi. “Piemēram, nominācijā “Gada debija” vienmēr ir bijuši un, es ticu, arī būs spilgti izpildītāji un lieliski darbi, tāpēc, vērtējot šo nomināciju, vienmēr jāpieiet žūrijas darbam ar sevišķu atbildību – galu galā šajā nominācijā mēs vērtējam mūsu nākotnes zvaigznes.” Liena Grīna stāsta, ka šajā gadā vienā nominācijā apvienotas roka un metāla mūzikas kategorijas, bet visvairāk iesniegto darbu ir hip-hopa un popmūzikas žanrā: “Būtībā “Zelta Mikrofonam” iesniegtie darbi un to žanriskā piederība spilgti parāda tendences visā Latvijas populārajā mūzikā,” secina LaIPA izpilddirektore. “Bet īpašs prieks man ir par to, ka ļoti audzis ir nominācijā “Bērnu mūzikas albums” iesniegto darbu skaits. Tas nozīmē, ka mūsu mūzikai ir nākotne,” saka Liena Grīna, LaIPA izpilddirektore.

 Katras kategorijas nominētie ieraksti tiks paziņoti 2022. gada 12. janvārī, savukārt “Zelta Mikrofons 2022” laureāti tiks godināti 2022. gada 26. februārī.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!