Kalnciema Kvartālā uzstāsies krāšņā Elza Rozentāle

Raksta attēls - Kalnciema Kvartālā uzstāsies krāšņā Elza Rozentāle Publicitātes foto

31.05.2018 / Parmuziku.lv

7. jūnijā Kalnciema kvartālā dzirdēsim šarmantās Elzas Rozentāles dziesmas ar ieskatu etnodžeza mūzikas virzienā. Koncerta norises laiks no 18.00 līdz 23.00, ieeja bez maksas.

Koncertu iesildīs Latvijas jaunās paaudzes mūziķi „Blue Jean Serenade”, kas sevi piesaka indī-popa mūzikas lauciņā. Koncertu iesildīs Latvijas jaunās paaudzes mūziķi „Blue Jean Serenade”, kas sevi jau pieteikuši indī-popa mūzikas lauciņā. Kā jau katru šīs vasaras ceturtdienu, vakara ievadā turpināsies projekts “Pasaules mūzikas ievadvakari” ar dažādu mazākumtautību priekšnesumiem – iepazīsim dažādu tautu kultūras pārstāvjus, kuri dzīvo mums līdzās. Plkst. 19.00 skanēs melodiskas bulgāru tautas dziesmas, ko izpildīs bulgāru dziesmu ansamblis „Sedjanka”. Turpinājumā skanīgas dziesmas krievu tautas ansambļa „Kriviči” izpildījumā.

ELZA ROZENTĀLE
Šajā koncertā Elza Rozentāle dziedās visiem labi zināmas un mīlētas, kā arī pavisam jaunas dziesmas. Elza spēj izdziedāt teju jebkuru noti, vienlaicīgi saglabājot tīru skaņu un rūpējoties par kvalitāti, kas klausītāju ieved burvīgā skaņas ceļojumā. Balss tembru un spēku Elza apguvusi, dziedot dažādos ansambļos skolas laikā. Šobrīd visbiežāk viņa manāma projekta „Cabaret” krāšņajos tēlos, kā stils ļoti gājis pie sirds, tādēļ mūzikā nereti jūtamas kabare stila iezīmes. Elzas Rozentāles vārds latviešu mūzikā šobrīd jau ir plaši zināms. Jaunā dziedātāja dalījusi prožektoru mirgojošās gaismas kopā ar tādiem mūzikas grandiem, kā orķestris „Simfonietta Riga”, Ašmaņa Jelgavas bigbends, Gunārs Kalniņš, iedziedājusi dziesmu ar grupu „Dziļi Violets”.

BLUE JEAN SERENADE
Jaunie mūzikas entuziasti „Blue Jean Serenade” kopā muzicē kopš 2014.gada, pārstāvot indī-popa mūzikas stilu. Grupa izveidota Kandavā, kad basketbola nometnē divi komandas biedri Jānis (ritma ģitāra, vokāls) un Tomass (bungas) izdomāja brīvo laiku pavadīt, spēlējot populāru dziesmu kaver-versijas. Turpmāk radošajam eksperimentam pievienojās arī citi mūziķi – Anna Niedra, Edgars Zvirgzds un Reinis Rūdolfs Ozolkāja, apvienojoties grupā „Blue Jean Serenade”. Iedvesmu muzicēt grupa guvusi no tādiem māksliniekiem kā „The Killers”, „Arctic Monkeys”, pašmāju grupas „MOFO”, „Prāta Vētra” un „Rīgas Modes”. Tomēr grupa vienlīdz interesējas par dažāda stila mūziķiem un mūzikas žanriem, to skaitā hip-hopu.

Bulgāru dziesmu ansamblis „Sedjanka” tika dibināts 2007. gadā, un ir vairāku Dziesmu svētku dalībnieks – ansambli dzirdēsim arī 2018. gada Latvijas Dziesmu svētkos. Savukārt krievu tautas ansambli „Kriviči” var uzskatīt par mūzikas veterāniem, jo šogad ansamblis svinēs savu 60. Dzimšanas dienu.

Šogad Kalnciema kvartāla ceturtdienu brīvdabas koncertus ieskandina vasaras mazākumtautību festivāls „Pasaules mūzikas ievadvakari” – visas vasaras laikā koncertus iesilda Latvijā dzīvojošo dažādu tautību vokālās grupas, iepazīstinot ar savu kultūru. Katru vakaru viesiem būs iespēja līdzdarboties darbnīcās, ko vada dažādu tautību pārstāvji, un nogaršot viņu tradicionālos ēdienus.

Kalnciema kvartāla ceturtdienu koncertsezonu papildina arī īpašs jaunums – Street Food festivāla dalībnieki, kuri katru brīvdabas koncertu priecē apmeklētājus ar virtuozi gatavotiem ēdieniem, kas top uz vietas. Ieeja bezmaksas.

Koncerts tiek rīkots sadarbībā ar „Lielvārdes alus” un „Domenikss”. Mazākumtautību festivāls tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmā „Pasaules mūzikas ievadvakari”.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!