Latvijā pazīstami tēvi un dēli aicina svinēt Tēva dienu

Raksta attēls - Latvijā pazīstami tēvi un dēli aicina svinēt Tēva dienu Publicitātes foto

08.09.2018 / Parmuziku.lv

Šonedēļ Tēva dienas ieskaņā Latvijā zināmas personības alus “Lāčplēsis” rīkotā pasākumā “Tēvu un dēlu iedvesmots” dalījās ar kopīgo pieredzi, mantotajām vērtībām un pārdomām par tēva lomu pieaugušo dēlu dzīvē, kā arī baudīja grupas “Dziļi violets” dziesmas “Paldies, tēt!” pirmatskaņojumu dzīvajā izpildījumā.

“Esam raduši svinēt “egoistiskus svētkus” – dzimšanas dienas un citas gadskārtas, kurās saņemam dāvanas un apsveikumus. Tēva diena ir lieliska iespēja svinēt svētkus, kuros kaut ko dodam, nevis ņemam – nebūsim egoisti!” aicina Nauris Brikmanis no grupas “Dziļi violets”, papildinot: “Mans tētis raudāja, dzirdot šo dziesmu. Iedomājieties, cik daudz var nozīmēt tas, ka pasakāt paldies! Tas ir tieši tik vienkārši – reizēm pietiek tikai ar vienu vārdu – “Paldies”, bet nereti aizmirstam, baidāmies vai kautrējamies to pateikt. Esam patīkami pārsteigti un ceram, ka vairāki Latvijas tēti Tēva dienā saņems apsveikumu ar mūsu dziesmu, jo esam saņēmuši vairākus lūgumus nosūtīt dziesmas akordus, lai klausītāji to varētu izpildīt paši.”

Režisors un producents, tautā saukts arī par Latvijas kabarē tēvu, Viktors Runtulis par savām attiecībām ar dēlu saka: “Mūsu sinerģijā ļoti būtiska ir brīvība – jau kopš laika gala uztveru savu dēlu kā līdzvērtīgu cilvēku, ļaujot viņam pašam visu piedzīvot, izdarīt izvēles, mācīties un mācīt mani. Dēlam jādod ne vien spēcīgas saknes, bet arī spārnus – es vienmēr esmu teicis, ka Matīss pieaugs gudrāks un garāks par mani – un tā arī ir.” Savukārt par Tēva dienu V.Runtulis saka:

“Daudzi sūdzas, ka nesanāk būt kopā ar tuviniekiem, jo laiks skrien pārāk ātri. Laiks neskrien, tas nestāv uz vietas un nevelkas – tas vienkārši ir tāds, kāds ir. Mums ir jāprot dzīvot laikā, kāds tas ir, un jāprot atrast iespēju būt kopā ar tiem, kas svarīgi.

"Tāpēc es “ar visām četrām” esmu par Tēva dienu, tie ir svarīgi svētki, daudz nozīmīgāki par dažiem citiem, ko svinēt atceras vairāk. Šajos svētkos novēlu visiem atcerēties par savu tēvu un rast iespēju būt tuvumā!”

Aktieris, topošais režisors un Jauno teātra mākslinieku trupas “Kvadrifons” dibinātājs Reinis Boters stāsta: “Trīs pamatvērtības, ko man nodevis tēvs, ir humora izjūta, darba tikums un spēja uzticēties un būt uzticamam – šie stūrakmeņi palīdz gan darbā, gan jebkurā dzīves situācijā. Turklāt novērtēju, ka spējam viens otru atbalstīt, neko neuzspiežot.”

“Es esmu pa vidu – man ir 81 gadu vecs tēvs un nu jau pieaudzis dēls – es ļoti labi varu redzēt, kas ir tās vērtības, ko mūsu ģimenē esam saņēmuši un nodevuši no paaudzes paaudzē.

Viena no tām - gribasspēks. Mans tēvs man ir mācījis, ka labākās zāles ir darbs, un lepojos redzēt, ka tā uzskata arī mans dēls,

saka Lāčplēša alus darītavas ražošanas daļas vadītājs, brūveris un pieauguša dēla tēvs Uldis Vērsis, Tēva dienā novēlot: “Vēlu būt gana drosmīgiem, lai celtos un rīkotos – apciemotu tēvu vai vismaz viņam piezvanītu!”

“Mūsdienās tēva un pieauguša dēla attiecības nav tik hierarhiskas, kā agrāk – viņi drīzāk ir kā līdzvērtīgi partneri, tādēļ spēj viens no otra mācīties, viens otru iedvesmot. Turklāt šīs attiecības nemitīgi mainās, jo aug abi – gan tēvs, gan dēls,” vērtē sociālantropoloģe Kristīne Rolle, papildinot, ka “Latvijā ir jāmācās pateikt tēvam paldies, savukārt tēviem - šo pateicību pieņemt”.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!