Jānis Lūsēns šovasar ar jaunu koncertprogrammu piepildīs savu sapni

Raksta attēls - Jānis Lūsēns šovasar ar jaunu koncertprogrammu piepildīs savu sapni Ekrānšāviņš no Youtube video

16.06.2017 / Parmuziku.lv

Koncertprogramma “AIZ… Mūzika vēlā vakarā” ir tāds ceļojums plašajā skaņu pasaulē, par kādu komponists Jānis Lūsēns sapņojis jau ilgus gadus.

 Šī gada augustā komponists Jānis Lūsēns dodas pie klausītājiem ar savu jauno instrumentālās mūzikas koncertprogrammu “AIZ… Mūzika vēlā vakarā”, kuru pats mākslinieks uzskata par savu līdz šim personīgāko muzikālo stāstu. To vasaras vakaros būs iespējams baudīt Krimuldas, Vecpiebalgas, Liepājas, Valmieras un Kuldīgas baznīcās. Septembrī koncertprogrammu būs iespēja dzirdēt arī Rīgā.

 

Koncertprogramma “AIZ… Mūzika vēlā vakarā” ir tāds ceļojums plašajā skaņu pasaulē, par kādu komponists Jānis Lūsēns sapņojis jau ilgus gadus. Meditatīvās kompozīcijas radītas, ļaujoties relaksētai pirkstu pieskārienu spēlei pa klavieru taustiņiem un apcerīgām pārdomām.

 

“Klavieres, akustika, miers.. Nekādu ambīciju un cilvēcisko ikdienas kaislību. Tikai smalku tembru nepretencioza rotaļa,” tā Jānis Lūsēns raksturo jaunradīto materiālu.

Ieskatam piedāvājam noskatīties vienu no jau publicētajiem skaņdarbiem:

 

 

Latvijas skaistāko baznīcu brīnišķīgā akustika un atmosfēra ir kā radīta, lai arī klausītāji, apmeklējot “AIZ… Mūzika vēlā vakarā” koncertus, varētu ļauties skaņas brīnumam un iekšējam mieram. Katrs koncerts būs unikāls, jo instrumenti plašajās baznīcu velvēs izskanēs intīmā atmosfērā, proti, bez to papildu apskaņošanas.

 

“Koncertēšana baznīcās ir mana atgriešanās pie pirmās nopietnās muzicēšanas pieredzes. Jau no 15 gadu vecuma mans vislielākais prieks bija vakaros paņemt Liepājas Svētās Annas baznīcas atslēgas un vienam pašam spēlēt ērģeles, baudot to skaņu un telpas akustiku. Visus šos gadus esmu sapņojis, ka vēlreiz varēšu izbaudīt līdzīgas sajūtas, un nu tas notiks,” atklāj Jānis Lūsēns.

 

Koncertprogrammas “AIZ… Mūzika vēlā vakarā” centrālais instruments ir ļoti īpašās “Una Corda” klavieres, kuras radījis starptautiski atzītais klavieru būvētājs Dāvids Kļaviņš un kuras visā pasaulē pieejamas vien desmit eksemplāros. To skaņu palete mūziķu aprindās tiek salīdzināta ar maigiem čukstiem.

 

“Šīs klavieres tiešām ir unikālas. Tām raksturīga klusāka, maigāka skaņa, turklāt papildus iespējas sniedz dažādi klusinātāji, tāpēc klavieres īpaši labi skan akustiskās telpās,” skaidro Jānis Lūsēns.

Klavieru solo koncertprogrammā “AIZ… Mūzika vēlā vakarā” tiks papildināts ar perkusiju, flautas, čella, basa un citu ģitāru skaņām.

 

Koncertprogrammas “AIZ… Mūzika vēlā vakarā” sastāvs: Jānis Lūsēns – “Una Corda” klavieres; Harijs Gūtmanis un Karīna Mazūra - metalofoni, zvaniņi, perkusijas; Māris Ziemelis – čells, Evija Mundeciema - flautas, bansuri, monohords, zvaniņi; Jānis Lūsēns - basa un citas ģitāras.

 

Koncertvietas:

4. augusts - Krimuldas evaņģēliski luteriskā baznīca

5.augusts - Vecpiebalgas evaņģēliski luteriskā baznīca

11.augusts - Liepājas Svētās Trīsvienības katedrāle

25.augusts – Jelgavas Svētās Annas baznīca

26.augusts - Kuldīgas Svētā Annas baznīca

8. septembris – Rīgas Svētā Pētera baznīca

 

Biļetes pārdošanā:

Reģionos EUR12, Rīgā EUR15

Biļetes: Biļešu Paradīze kasēs un ww.bilesuparadize.lv

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!