Izskanējis simtgades lielkoncerts “LIEPĀJA izAICINA”

Raksta attēls - Izskanējis simtgades lielkoncerts “LIEPĀJA izAICINA” Publicitātes foto

26.03.2018 / Parmuziku.lv

“Kaut varētu vienmēr tā stāvēt, starp mirkli un mūžību,” šādi vārdi skan vienā no populārākajām Renāra Kaupera dziesmām, kurai 16. un 17.marta lielkoncertā “LIEPĀJA izAICINA” Liepājas Olimpiskā centra arēnā līdzi dziedāja teju 4000 cilvēku.

Koncerta organizatori un jo īpaši radošajā komandā iesaistītie jaunieši kopā ar 500 talantīgiem, dziedošiem un dejojošiem jauniešiem no visas Latvijas un vairākiem viesmāksliniekiem ir spējuši radīt unikālus priekšnesumus, krāšņu skatuvi ar brīnišķīgu scenogrāfiju, bet pats galvenais – cerību. Cerību, ka arī nākamos simt gadus Latvijas valsts būs stipra un varena, ka ikviens bērns un jaunietis sajūt sevi kā daļu no valsts un kopdarbībā varam radīt vienreizējas, paliekošas vērtības.

Lielkoncerts “LIEPĀJA izAICINA” ir viens no vērienīgākajiem Latvijas valsts simtgades mūzikas notikumiem. Ar krāšņiem, elpu aizraujošiem jauniešu un populāru mūziķu priekšnesumiem Liepājas Olimpiskā centra arēnā izskanēja divi koncerti, no kuriem viens tika pilnībā izpārdots. Skatītāji neslēpa savu sajūsmu, vairākos skaņdarbos cēlās kājās un slavēja jauniešu sniegumu ar skaļiem aplausiem.

Sestdienas koncertu apmeklēja arī grupas “Prāta Vētra” solists un mūziķis Renārs Kaupers kopā ar ģimeni. Sagādājot lielu pārsteigumu gan koncerta apmeklētājiem, gan pašiem dalībniekiem, kuri koncerta noslēgumā bija sapulcējušies uz skatuves, lai izpildītu pēdējo skaņdarbu “Mana dziesma”, Renārs izlēma pievienoties, kam sekoja skatītāju ovācijas un, protams, papildus dziesma no grupas “Prāta Vētra” repertuāra – “Debesis iekrita Tevī”.

Renārs Kaupers: “Kolosāls koncerts! Jaunieši ir tādi malači! Viesmākslinieki, vadītāji un organizējošie spēki, protams, arī! Visu laiku bija interesanti un pārsteidzoši, un, kas galvenais, – bija tāda tīra, pozitīva, jauna un ceļoša enerģija! Man patīk tas izaicinājums un sadraudzības ideja pilsētu starpā. Šī ir lieliska dāvana visiem Latvijas simtgadē un Liepājai dzimšanas dienā! Īsti svētki! Esmu ļoti iedvesmots!”

Lielkoncerta pirmo daļu atklāja iespaidīgs divu jauniešu pūtēju orķestru maršs no zāles aizmugures ar skaistu mažorešu dejotāju defilē garām skatītāju rindām, kam sekoja vairāk kā 20 unikāli veidoti priekšnesumi, jauniešu kolektīviem izaicinot vienam otru uz sadraudzības dueli.

Uldis Marhilēvičs: “Gribu pateikt īpašu paldies pasākuma idejas autoriem, kas izlēma šādā veidā iesaistīt jauniešus. Viņiem tas ir ļoti interesanti – pavērot vienam otru, iepazīties. Akcents jau nav uz sacensību, bet gan forši un vērtīgi kopā pavadītu laiku, darot to, kas viņiem patīk.”

Jānis Aišpurs: “Pēc koncerta man ir ļoti labas sajūtas, jo publika bija atsaucīga un kopējā atmosfēra arī bija laba. Kopā ar tik daudziem jauniem, talantīgiem, smaidīgiem jauniešiem uz skatuves sajutu labu enerģiju, un to sajuta arī skatītājs.

Zelma Jēgere: “Es tiešām esmu pārsteigta par visu, kas šeit notiek un to, ko jaunieši pieprot tik agrā vecumā – nav tikai mūzika, bet dejotāji, ielu vingrotāji. Viss šis apvienojums vienā koncertā man liekas ļoti iespaidīgs.”

Valters Pūce: “Tas bija fantastiski! Paldies lielkoncerta organizatoriem par lielisku pasākumu un visiem jauniešiem par lielu pozitīvisma devu! Man bija prieks un gods uzstāties ar jums!”

Daumants Kalniņš: “Divas superīgas dienas ar neaprakstāmām emocijām! Aizrautīgi jaunieši, kuri nebaidās izaicinājuma!”

Lielkoncertā “LIEPĀJA izAICINA” uz lielās skatuves uzstājās tādi Latvijā pazīstami mūziķi kā Uldis Marhilēvičs, Jānis Aišpurs, Valters Pūce, repa māksliniece VIŅA, Ivo Fomins, Jānis Driksna, Daumants Kalniņš, Ance Krauze, Žoržs Siksna, Alise Kante, Agita Zundure un Andris Ērglis.

Kopumā lielkoncertā piedalījās 14 jauniešu kolektīvi no 8 Latvijas pilsētām. Muzikāli daudzveidīgo koncertprogrammu papildināja arī dažādas modernās dejas performances un īpaši šovi, piedaloties ielu vingrotājiem. Pasākumu vadīja Dagmāra Legante kopā ar liepājnieku Aigaru Kārkliņu.

Lielkoncertu organizēja Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde “Kultūras pārvalde” sadarbībā ar Latvijas Republikas Kultūras ministriju.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!