Iepazīsties! Mēneša Industrijas cilvēks – Ģirts Majors!

Raksta attēls - Iepazīsties! Mēneša Industrijas cilvēks – Ģirts Majors!

22.12.2020

Daudziem, tā pat kā mums šajā gadā ļoti pietrūka lielo koncertu un it īpaši mūzikas festivālu - kad siltā vasaras dienā vai zvaigžņotā naktī baudīt mūziku plašā cilvēku lokā. Iegūt jaunas paziņas, vai pat dzīves partneri uz mūžu, skanot iemīļotās grupas ģitāras skaņām. Dziedāt līdz un vienoties tūkstošu balsu korī, tas viss mums šogad izpalika. Tieši tāpēc uz jautājumiem atbildēt lūdzām "Positivus" festivāla veidotāju Ģirtu Majoru.

Ģirts Majors / 40 gadi/ "Positivus" festivāla veidotājs

Izglītība:  Esmu studējis LU Ekonomikas un vadības fakultātē, Žurnālistos un nedaudz politologos, bet nevienu no studijām nepabeidzu.

Darba pieredze:  Vidusskolas laikā darbojos Saldus Radio, no 1999.gada paralēli  augstskolai  LNT televīzija, TVNET ziņu portāls. Pēc tam sāku nodarboties ar uzņēmējdarbību ko daru līdz pat mūsdienām.

Pastāsti par saviem pienākumiem profesionālajā jomā?
Es savi definētu kā radošu projektu vadītāju vai producentu. Man patīk, ka es varu projektam definēt mērķus un izveidot attiecīgu komandu, kas to realizē.
Tomēr galvenā darbības joma ir koncertu rīkošana un tas saistās ar ievērojamu biznesu risku uzņemšanos un spēju tikt pie tādiem māksliniekiem, kuru koncerti spēj būt rentabli.
 
Kā nonāci līdz šādam darbam?
Pirmos koncertus paspēju sarīkot jau vidusskolā. Augstskolas laikā strādāju televīzijā un TVNET, bet tad kopā ar draugiem kaut kā nolēmu rīkot vienu ārzemju koncertu – tas bija vācu grupas DePhazz koncerts, pirms 17 gadiem tā laika "Sapņu Fabrikā", kas izdevās ļoti veiksmīgi un tā arī turpināju. Vēlāk jau dzima ideja par festivālu, Palladium koncertzāli utt.
 
 
No kā sastāv Tava ikdiena?

No rīta ir kāda sporta aktivitāte un tad esmu birojā. Koncertu rīkošana lielākoties ir saistīta ar darbu pie datora un e-pastiem. Es ,protams, runāju, par laiku pirms COVID, tagad daudz kas ir citādi. Runāju arī daudz ar cilvēkiem, bet epasti, laikam aizņem visvairāk laika.

Kādi ir lielākie, biežākie ikdienas darbā sastopamie izaicinājumi?
Laikam jau tikt pie tām grupām, kurām vēlamies.
 
Kuras izglītības ceļā apgūtās prasmes pielieto darbā? Kādas īpašības nepieciešamas veiksmīgam izklaides, mūzikas industrijas dalībniekam?

Es domāju, ka izglītība nav tik daudz par konkrētām prasmēm, kā par strukturētu domāšanu, loģiku, disciplīnu un arī paziņas un kontakti, kuri veidojas studējot, bet ir svarīgi vēlāk dzīvē.

Kā neļaut rutīnai pārņemt sevi? Kā padarīt katru dienu interesantu? Vai Tev vispār mēdz kļūt garlaicīgi?
Ir svarīgi, lai būtu dažādas intereses, vēlme vienmēr kaut ko jaunu apgūt. Man ļoti svarīgi ir draugu un cilvēku klātbūtne, kontakts ar tiem. Es nevaru sūdzēties par garlaicību, nav grūti vienmēr atrast kā nebūt garlaicīgi. Es gan vairāk no vientulības baidos un dažkārt sajūtos, un tad man ir svarīgi atrast kādu jauku cilvēku.
 
Ar kuru no padarītajiem darbiem/projektiem lepojies visvairāk?

Nespēju izcelt vienu. Kā es varētu salīdzināt festivālu ar piemēram pēdējo Dziesmu Svētku noslēguma koncertu, kur darbojāmies kā producenti?

Vai ir kas tāds, par ko sapņo, Tavas jomas “Everests”?
Profesionāli, laikam tikai tas, ka es vēlos ar šo pašu nodarboties arī tad kad man daudz gadu.
 
Kā pavadi brīvo laiku? Kādi ir Tavi hobiji?

Katrā dzīves posmā savi – ceļoju, dažādas sporta aktivitātes, gatavoju virtuvē, neregulāri nodarbojos ar fotografēšanu jau kopš bērnības. Es visu laiku esmu dažādu nodarbošanos meklējumos, bet kopumā dzīvoju tā, lai arī mans darbs būtu mans hobijs.

Kas ir dziesma, kuru pēdējo noklausījies? Vidoklips? Koncerts/ pasākums? Spilgtākais pēdējā laika iespaids.
Diemžēl, šajā laikā nav iespēja gūt pārāk daudz klātienes iespaidu.
No kino pēdējos mēnešos redzētā pirmais prātā nāk BalcKkKlansman, Chicago Trial.
 
Nobeigumā, lūdzu, dod padomu jauniešiem, kas vēlas strādāt mūzikas/ pasākumu industrijā?

Jums ir jāatrod pareizā atbilde - kādēļ Jums šī joma interesē. Ja tas būs balstīts pēc iespējas personīgāk, kādēļ Jūs tieši šajā jomā vēlaties darboties, tad Jums arī izdosies. Ja liekas, ka nevarat uz to atbildēt, vai Jūs to gribat darīt tādēļ, ka citi forši cilvēki ar to nodarbojas vai kā citādi atbilde slēpjas kut kur ārpus sevis paša, tad novēlu pēc iespējas atrast lietu, kura Jums šķitīs vistuvākā tam kur vēlaties būt!

 
 
 
 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!