Ģirts Majors par pieciem galvenajiem iemesliem, kādēļ vērts braukt uz “Positivus” un citiem festivāliem

Raksta attēls - Ģirts Majors par pieciem galvenajiem iemesliem, kādēļ vērts braukt uz “Positivus” un citiem festivāliem Foto no personīgā arhīva

11.07.2016

Desmit gadi lielam populārās mūzikas festivālam nav daudz. Vismaz Eiropā. Latvijā, protams, tas ir svinēšanas vērts fakts.

Ar pieciem absolūti objektīviem iemesliem, kādēļ uz šādu festivālu mūsu pašu zemē globāli IR vērts doties, padalījās “Positivus” galvenais vaininieks Ģirts Majors.

1. Cits mūzikas baudīšanas veids

Galvenais iemesls ir tāds, ka festivāls piedāvā citu mūzikas baudīšanas formu un veidu, ja salīdzina ar mākslinieku solokoncertiem.

Cits mūzikas baudīšanas veids Positivus Flickr

2. Socializēšanās faktors

Vēl viens ne mazāk svarīgs iemesls cilvēkiem visā pasaulē ir socializēšanās faktors. Tā ir iespēja lieliski pavadīt laiku gan ar savējiem, gan iepazīt jaunus cilvēkus. It īpaši “Positivus” gadījumā tā ir iespēja iepazīties ar daudziem līdzīgi domājošiem cilvēkiem gan no Latvijas, gan no ārzemēm. Šis faktors patiesībā cilvēkam festivālā ir tikpat svarīgs, kā lielo mākslinieku koncertu noskatīšanās. Tas veido kopējo saturu.

Socializēšanās faktors Positivus Flickr

3. Atpūta

Vēl došanās uz festivālu noteikti ir atpūta no ikdienas. Tas ir līdzīgi, kā doties ceļojumā. Festivāls ir viskoncentrētākais veids visīsākajā laika posmā, kā panākt šādu piedzīvojuma sajūtu. Trīs dienu festivālā emociju ir tikpat daudz, kā ilgāku laiku prasošā atpūtas braucienā. Cilvēkam tiek dota iespēja noķert šo lielisko aizmiršanās sajūtu. Mūsdienās, kad daudziem katra diena ir svarīga, tas ir ļoti labs veids, kā veikli atslēgties no darba un ikdienas dzīves. It īpaši tas attiecas uz lielajiem festivāliem. No vienas puses tu esi pārdzīvojis to nedēļas nogali, kas ir sajūta, ar kādu liela daļa cilvēku noteikti mostas tajā pirmdienas rītā, bet no otras puses tā ir iespēja atklāt, ka tiešām izdevies uz brīdi nonākt kādā citā pasaulē. Tādēļ uz festivāliem dodas arī jau pieauguši cilvēki, kuriem ļoti nepieciešama šī atslēgšanās sajūta.

Atpūta Positivus Flickr

4. Jaunas mūzikas iepazīšana

Vēl viens muzikālais faktors ir jaunas mūzikas iepazīšana. Nekur nevar labāk iemīlēt jaunas, nezināmas grupas tā, kā festivālos. Šajā ziņā “Positivus” ir labākais tādēļ, ka neviens cits festivāls šajā reģionā saturā ne tuvu nepiedāvā tik lielu apjomu. Citi festivāli vienkārši nespēj par saturu tērēt TIK lielus līdzekļus, kā to darām mēs. “Positivus” noteikti piedāvā visplašāko populārās mūzikas programmu visā Baltijā. Mēģinām piedāvāt ne tikai lielās, populārās, bet arī daudzas jaunās grupas. Kopumā, protams, ir svarīgi, lai festivāls saglabātu kaut kādu savu identitāti. Cilvēkiem ir jābūt skaidram, ar ko tas vai cits festivāls ir īpašs un atšķiras no citiem. Ja tā vienkārši ir būšana brīvā dabā, tad tās drīzāk ir brīvdabas ballītes. Latvijā par laimi ir diezgan daudzi festivāli, kuriem ir sava seja. Tas ir ļoti svarīgi, jo tādējādi festivāli papildina viens otru, papildina festivālu mūzikas dzīvi.

Jaunas mūzikas iepazīšana Positivus Flickr

5. Iespēja būt pie dabas

Vismaz mūsu festivāla gadījumā tā noteikti ir arī iespēja būt pie dabas. Tas ir diezgan izteikti vairākos Latvijas festivālos. Skaidrs, ka festivālu sezona asociējas vairāk ar vasaru, tādēļ ir svarīgi, lai mūzikas mīļiem tajā būtu maksimāli daudz, ko piedzīvot. Tas noteikti nav sliktākais veids, kā izbaudīt vasaras sezonu.

Iespēja būt pie dabas Positivus Flickr

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!