Industrijas Ziņas

Riga Jazz Stage 2016 Latvijas pārstāvji atbild uz āķīgiem jautājumiem

Raksta attēls - Riga Jazz Stage 2016 Latvijas pārstāvji atbild uz āķīgiem jautājumiem Publicitātes foto kolāža

06.04.2016 / Aiga Leitholde

No 6. līdz 9. aprīlim Rīgā norisināsies ikgadējais džeza mākslinieku konkurss "Riga Jazz stage", kurā mūziķi sacentīsies nominācijās "Džeza vokāls" un "Džeza trombons". Konkursā šogad piedalīsies 27 dalībnieki no visas pasaules, tostarp četri Latvijas jaunie džeza mūziķi: vokālistes Līva Dumpe, Kristīne Liede, Elīza Baķe un trombonists Nauris Strežs.

Iepazīsti mūsu finālistus ne vien caur youtube video, bet arī caur āķīgiem jautājumiem!

Līva Dumpe

Rīgas Doma kora skolas džeza nodaļas studente. "Talants Latvijai" un "Alfrēda Kalniņa pianistu konkursa" un bigbendu konkursā "Swinging Saxonia" (Vācijā) pirmās vietas ieguvēja. Uzstājas kopā ar Jelgavas bigbendu, dziedātājiem Daumantu Kalniņu, Ievu Krēvicu un Intaru Busuli.

Kas ir būtiskākais, ko klausītājiem par Tevi būtu jāzina?

Klausītājiem noteikti būtu jāzina, ka visu būtiskāko varēs lasīt manā autobiogrāfiskajā dienasgrāmatā, kura ar katru dienu kļūst arvien biezāka un intriģējošāka. Bet, došu nelielu pavedienu... Esmu radīta, lai ielauztos sirdīs un piešķirtu dzīvei jaunas krāsas, kaut uz neilgu mirkli.

Kā Tu skaidrotu, kas ir džezs?

Džezs ir mūzikas žanrs, kurš balstās uz improvizāciju. Dažiem cilvēkiem uz pasaules tas ir dzīvesstils, atsevišķa kultūra, jo aizņem lielāko daļu domu un zemapziņas - es ietilpstu šajā nelielajā cilvēku daļiņā.

Kristīne Liede

Rīgas Doma kora skolas džeza nodaļas studente. Uzstājusies festivālos "Saulkrasti Jazz", "Brass & jazz", "Ventspils Groove", "Jazz Time in Sillamee" (Igaunija).

Kas ir būtiskākais, ko klausītājiem par Tevi būtu jāzina?

Gribētos teikt, ka klausītājiem par mani obligāti nekas nav jāzina, lai nedodu klausītājam domu pie kā pieķerties priekšnesuma laikā. Uzklausot mani koncertā ar skaidru prātu, īstā enerģijas mijiedarbība notiks tieši tajā brīdī, un tad jau katram klausītājam pašam radīsies kāds priekšstats par mani! Es vēlos, lai cilvēki tiešām izbauda visu konkursa dalībnieku uz skatuves izdziedātos stāstus, jo tās būs vienreizējas emocijas! Mēs visi vēlamies labi pavadīt laiku, neiedziļinoties biogrāfiskās detaļās.

Kā Tu skaidrotu, kas ir džezs?

Man džezs no sākta gala ir bijusi vesela pasaule, kas nekad neatstāj vienu. Tā ir saruna, laba kompānija, ideju apmaiņa. Tā ir ne tikai mūzika, bet arī pasaules uztvere, kas vienmēr dod enerģiju pamēģināt jaunas lietas un neko nenožēlot. Džezs ir mīlestība pret dzīvi, bet katram tā var būt citādāka!

Elīza Baķe

Šobrīd studē džeza mūziku Rīgas Doma kora skolā. Grand Prix ieguvēja Cēsu populārās mūzikas jauno izpildītāju konkursā "Dziesmu putenis'15". Uzstājusies kopā ar City Jazz Late Night Band.

Kas ir būtiskākais, ko klausītājiem par Tevi būtu jāzina?

Uzstājos jau no četru gadu vecuma – iesākumā savus vieskoncertus aizvadot omītes lauku mežos uz celma vai palielāka akmens, tagad - uz lielās skatuves.

Kā Tu skaidrotu, kas ir džezs?

... kas to lai zina. Mūzika ir stāsts, kas katrā atmodina kaut ko citu. Bet es esmu stāstniece.

Nauris Strežs

Muzikālo izglītību uzsācis kā trompetists, tagad izkopj arī trombona spēli. Darbojas Latvijas Radio bigbendā un Liepājas Simfoniskajā orķestrī. Ir sadarbojies ar Prāta Vētru, Donu, The New York Voices, Very Cool People, Ralfu Eilandu, Kristīni Prauliņu un citiem.  

Kas ir būtiskākais, ko klausītājiem par Tevi būtu jāzina?

Konkursa startēšu ar bastrombonu, kas džeza sastāvā nav tik bieži dzirdēts.

Kā Tu skaidrotu, kas ir džezs?

Džezs ir mīlestība.

Riga Jazz Stage konkurss norisināsies 7. un 8. aprīlī kino Splendid Palace. Laureātu apbalvošana un noslēguma koncerts notiks 9. aprīlī. Biļetes nopērkamas "Biļešu Serviss" tirdzniecības vietās un internetā bilesuserviss.lv.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!