Guntara Rača dzejoļu grāmatas "365" 1. daļa - pieprasītāko grāmatu topā

Raksta attēls - Guntara Rača dzejoļu grāmatas "365" 1. daļa - pieprasītāko grāmatu topā Publicitātes foto: Aiga Redmane

11.09.2017 / Parmuziku.lv

Sen nebijis notikums - jaunas dzejoļu grāmatas reti ierindojas augšgalā.

Pirms divām nedēļām nāca klajā dzejnieka un mūziķa Guntara Rača jaunās dzejoļu grāmatas “365” 1.daļa. Liels bija izdevēju un autora pārsteigums, ieraugot šo grāmatu vairāku lielāko Latvijas grāmatnīcu pieprasītāko grāmatu topa pašā augšgalā. Kā atzīst grāmatu izplatītāji, tad tas ir sen nebijis notikums, jo jaunas dzejoļu grāmatas reti kad parādās starp pieprasītākajām grāmatām, kur nu vēl ierindojas topa augšgalā.

Guntars Račs:

Viss sākās ar nevainīgu jaungada apņemšanos katru dienu sarakstīt vismaz vienu dzejoli un to publicēt savā Facebook profilā. Man pat prātā neienāca, ka tas daudziem būs tik vajadzīgi un tik nozīmīgi, jo ik vakaru dzejolīši saņem simtiem un dažreiz pat tūkstošiem “patīk”, bet ar dažiem dzejoļiem mani sekotāji ir dalījušies vairāk nekā 12 000 reižu. Ik dienu saņēmu jautājumus par to, kad šie darbi iznāks grāmatā. Un tā kā es šo savu apņemšanos būšu piepildījis tikai šī gada 31. decembra vakarā, nolēmu izdot grāmatu divās daļās un pirmajā ir atrodami 183 pirmā pusgada dzejoļi no 1. janvāra līdz 2. jūlijam. Izrādās, katrs lasītājs meklē savu unikālo datumu, un tie, kuri dzimuši pēc 2. jūlija, jau prasa, kad iznāks grāmatas otrā daļa! Tas notiks nākamā gada februārī, jo tā vēl tikai top. Katru dienu!

Noskaties sarunu ar mūziķi!

Dzintaru koncertzālē festivāla “Latvijas pērles” ietvaros jau notika grāmatas atvēršana un autors sniedza autogrāfus daudzajiem atnākušajiem viesiem, taču tagad ir plānota vērienīga dzejas dienu bibliotēku turneja. Guntars kopā ar saviem kolēģiem Uģi Tirzīti, Andri Alviķi un dziedātāju Katrīnu Binderi visu septembri un oktobri apceļos tuvākas un tālākas Latvijas bibliotēkas, pa laikam iegriežoties arī kādā lielajā pilsētā. Visos pasākumos kā īpašie viesi piedalīsies arī vietējie jaunie talanti.

Grāmatas “365 1. daļa” iepazīstināšanas turneja sākas jau 11. septembrī plkst. 15.00 ar tikšanos Staiceles bibliotēkā.

Grāmatas iepazīstināšanas pasākumi citviet Latvijā:

11. septembrī – Staiceles bibliotēka

12. septembrī – Jūrmala

14. septembrī – Zaļenieki

15. septembrī – Bauska

20. septembrī – Liepāja un Antuļi (Skrundas novads)

21. septembrī – Rīga

22. septembrī – Madliena

23. septembrī – Jumprava

25. septembrī – Kuldīga

26. septembrī – Jaunolaine

27. septembrī – Rūjiena

28. septembrī – Ropaži, Zasa un Zīlāni (Kūku pagasts)

12. oktobrī – Valmiera

13. oktobrī – Jaunjelgava un Ikšķile

14. oktobrī – Lizums un Gulbene

Detalizētāka informācija par pasākumiem mūziķa Facebook lapā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!