FOTO: Atzīmējot grāmatas “365” panākumus, Guntars Račs uzrīko mini festivālu grāmatnīcā

Raksta attēls - FOTO: Atzīmējot grāmatas “365” panākumus, Guntars Račs uzrīko mini festivālu grāmatnīcā Foto: Lauris Aizupietis, F64 Photo Agency

23.09.2017 / Parmuziku.lv

Dzejoļu grāmatas “365” 2. daļa nāca klajā 27. augustā un jau pēc nedēļas bija pats pieprasītākais izdevums grāmatnīcu tīklos “Jānis Roze” un “Valters un Rapa”, apsteidzot daudzus citus populārus bestsellerus. Un arī pēc trīs nedēļām tā joprojām ir pati pieprasītākā.

Lai popularizētu grāmatu un tiktos ar lasītājiem, Guntars kopā ar ģitāristu Uģi Tirzīti, basģitāristu Andri Alviķi un dziedātāju Katrīnu Binderi apceļo Latvijas bibliotēkas un grāmatnīcas, sniedzot literāri muzikālus priekšnesumus.  Iepriekšējo divu nedēļu laikā pasākumi notikuši Staicelē, Jūrmalā, Zaļeniekos, Liepājā, Jaunmuižā (Antuļi) un vakar arī Rīgā, “Jāņa Rozes” grāmatnīcā, Kr. Barona ielā. Rīgā pasākumu kuplināja gan Katrīna Bindere, gan arī dziedātāja Līga Robežniece, kura pirmā kopā ar dziesmu autoru un grupas “Prāta Vētra” basģitāristu Ingaru Viļumu kādu no krājuma dzejoļiem ietērpusi dziesmā ar nosaukumu “Apskauj mani”.

Pasākumu Rīgā apmeklēja arī kupls skaits dzejas cienītāju, un katrs vēlējās sev ierakstu tieši pie tā dzejoļa, kurš radīts kādā lasītājam zīmīgā dienā, jo grāmatas pirmajā daļā ir dzejoļi, kuri rakstīti laikā no šī gada 1. janvāra līdz 2. jūlijam. Tādējādi katram dzejolim ir savs unikālais radīšanas datums, kas ir izrādījies ļoti nozīmīgi lasītājiem.

Guntars Račs par dzejoļiem:

Es rakstu vienu dzejoli dienā un katru vakaru to publicēju savā Facebook profilā. Tā ir mana Jaunā gada apņemšanās, kuru es turpinu realizēt. Sākotnēji es nepievērsu uzmanību datumiem, bet, kad ir iznākusi grāmatas pirmā daļa, redzu, ka lasītājus vispirms interesē dzejolīši, kas tapuši tiem nozīmīgās dienās. Man tas bija liels pārsteigums, bet tā nu tas ir. Savu ieceri turpināšu līdz pat šī gada 31. decembrim, un tad nākamā gada februāra pirmajā nedēļā nāks klajā grāmatas otrā daļa, kurā būs dzejoļi, kas būs rakstīti laikā no 3. jūlija līdz 31. decembrim. Nebeidz pārsteigt grāmatas pirmās daļas panākumi. Es jau trešo reizi pasūtu papildus tirāžu.

Guntars turpinās ceļojumu pie lasītājiem un tuvākajā laikā viesosies Madlienā (šodien, 22.septembrī), Jumpravā (23. septembrī), Kuldīgā (25. septembrī), Jaunolainē (26. septembrī), Rūjienā (27. septembrī), Ropažos, Zīlānos un Zasā (28. septembrī), bet oktobrī autoru satikt būs iespējams 12. oktobrī Valmierā, 13. oktobrī Jaunjelgavā un Ikšķilē, bet 14. oktobrī Lizumā un Gulbenē. 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!