Dambis svinēs pusi no 100

Raksta attēls - Dambis svinēs pusi no 100 Publicitātes foto

22.08.2018 / Parmuziku.lv

Pagrīdes mūzikas leģendas „Inokentijs Mārpls” solistam Dambim apritēs apaļa jubileja, kas īpašā noskaņā tiks atzīmēta Kalnciema kvartālā 30. augustā.

Kopā ar Latvijas „underground” mūzikas tēvu Dambi uz skatuves kāps draugi, sabiedrībā zināmi mūziķi un grupas, kas ir aranžējuši un kopīgi ar grupu iedziedājuši „Inokentija Mārpla” oriģināldziesmas. Koncertā savas interpretācijas „Inokentija Mārpla” dziesmām pasniegs tādas grupas kā „Baložu Pilni Pagalmi”, „Rūsa”, „PND”, „Alis P”, „Čipsis un Dullais”, „MMMM”, „Imants Daksis” un, protams, vakara nagla – „Inokentijs Mārpls”. Vakaru vadīs iemīļotais mūziķis un Dj Roberts Gobziņš. Ieeja no plkst. 18.00, bez maksas. Šoreiz koncerta sākums jau plkst. 19.00.

Paralēli koncertam apmeklētāji varēs baudīt vairāk nekā 10 Rīgas restorānu Street Food piedāvājumus, piemēram, paelju, suši, beļģu vafeles, eklērus, uzbeku plovu un citus gardumus. Visas vasaras garumā koncertu ievaddaļā apmeklētājiem ir iespēja dzirdēt Latvijā dzīvojošo mazākumtautību kolektīvus un iepazīt mums blakus dzīvojošās kultūras, tāpēc šoreiz koncertā dzirdēsim divus vācu kolektīvus „Die Lustigen” un „Morgenrot”.

INOKENTIJS MĀRPLS
„Inokentijs Mārpls” ir leģendāra Latvijas punk/rock’n’roll grupa, kurai izdevies sapludināt „underground” kopā ar „upperground”, padarot pagrīdes mūziku par zināmu un cienījamu žanru. Grupa ir zināma ar savu ieguldījumu pankroka attīstībā Latvijā, kas turklāt tiek uzskatīta par PSRS „hardcore” aizsācējiem. Grupa dibināta 1985. gadā kā apvienība „Aklā Zarna”, bet tās pašreizējo nosaukumu guvusi 1987. gadā. Pirmo reizi plašākai publikai parādījās 1986. gadā. Grupa ir spēlējusi dažādos festivālos un koncertējusi arī ārpus Latvijas – Igaunijā, Lietuvā, Krievijā, Nīderlandē, Ungārijā. Grupas līderis, Dambis, ir zināms kā Latvijas pagrīdes mūzikas dzīves vadītājs, darbojas daudzos mūzikas projektos, organizē koncertus un festivālus, vada izdevniecību HUBB un vada „Radio NABA” raidījumu „Bitīt matos”.

Kopš grupas pastāvēšanas pirmsākumiem, tā gājusi cauri dažādiem likteņa notikumiem, bet spējusi saglabāt savu identitāti un klausītāju mīlestību. Laika gaitā grupas sastāvu ir veidojuši tādi ievērojami mūziķi kā Nils Īle, Māris Šverns (no Baložu Pilni Pagalmi), Didzis Erra, Kaspars Bindemanis un citi. Šobrīd grupas sastāvu veido:

Raimonds Lagimovs (Dambis) balss/ģitāra
Ivo Stankevičs (Skrips) – basģitāra
Ēriks Lizbovskis – bungas

Kalnciema kvartāla pasākumu sezonu atbalsta „Lielvārdes alus” un „Domenikss”. Mazākumtautību projekts tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmā „Pasaules mūzikas ievadvakari”.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!