Rīgā notiks Brazīļu – Baltijas Festivāls

Raksta attēls - Rīgā notiks Brazīļu – Baltijas Festivāls Publicitātes foto

05.09.2018 / Parmuziku.lv

20. septembrī notiks pirmais no trim “Brazilian Baltic Festival” koncertiem Rīgas Mākslas telpā (Kungu iela 3, Rīga) ar Jolantas Gulbes – Pashkevich & Baltic Nova Collective un Fred Martins piedalīšanos.

Ceturtdien, 20. septembrī, plkst.19.30 norisināsies pirmais Brazilian Baltic Festival koncerts Rīgas Mākslas telpā. Koncertā uzstāsies gan ārzemju, gan pašmāju mūziķi. Festivāla mērķis ir aizsākt ilgstošu un plašu sadarbību starp Latviju un Brazīliju kultūras jomā, radīt iespēju gan jaunajiem, gan jau profesionālajiem mūziķiem papildināt zināšanas un nodibināt attiecības starp abu valstu labākajiem savas jomas profesionāļiem.

Koncerta pirmajā daļā būs dzirdama Jolanta Gulbe – Pashkevich & Baltic Nova Collective. Sastāvā darbojas trīs augstas klases mūziķi: Jolanta Gulbe – Pashkevich (vokāls), Deniss Pashkevich (saksofons, flauta) un Neff Irizarry (ģitāra), kuri ienes Baltijā Brazīlijas mūziku jau kopš 2009. gada. Viņu izpildījumā dzirdamas Tom Jobim un citu komponistu mūzikas interpretācijas ar Letto Hispanic Afro – American Jazz tradīciju ietekmi.

Savukārt koncerta otrajā daļā uzstāsies izcils savas paaudzes dziedātājs un komponists Fred Martins. Viņš savā izpildījumā piedāvā plašu repertuāru, kas iekļauj sevī tik ļoti daudzveidīgos brazīliešu mūzikas ritmus. Mākslinieka kompozīcijas veido kopainu starp dažādiem mūzikas stiliem, kā samba, bossa nova, kuriem ir dzirdams arī blūza un citu stilu piejaukums. Fred Martins savā karjeras laikā spēlējis kopā ar daudziem pasaules klases džeža mūziķiem: Steve Khan, Eddie Henderson, Evan Price, Gene Perla u.c.

Brazilian Baltic Festival ietvaros notiks arī meistarklases, kuras vadīs festivāla mūziķi. Tās notiks no 18. līdz 20. septembrim Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (Kr.Barona iela 1, Rīga) un Rīgas Doma kora skolā (Meža iela 15, Rīga).

Biļetes pieejamas jau šobrīd „Biļešu paradīze” kasēs un interneta vietnē. Biļešu skaits ir ierobežots. Plašāka informācija par “Baltic Brazilian Festival”, tā māksliniekiem, koncertiem un meistarklasēm atrodama festivāla facebook lapā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!