Jolantai Gulbei Paškevičai izdots jauns mūzikas albums „Gaisma Krīt”.

Raksta attēls - Jolantai Gulbei Paškevičai izdots jauns mūzikas albums „Gaisma Krīt”.  Foto: Bazaly Photography

07.07.2020

22. augustā Liepājas koncertzālē „Lielais Dzintars” tiks prezentēts Jolanta Gulbes Paškevičas jaunais studijas albums „Gaisma Krīt”.

Šajā vasarā Jolanta Gulbe Paškeviča klausītājiem nodod īpašu albumu „Gaisma Krīt”, kurā apkopotas īpaši atlasītas, latviešu tautai iemīļotas un dziedātājai ļoti nozīmīgas latviešu komponistu dziesmas jaunās aranžijās. Albumā iekļautas tādas dziesmas kā Mārtiņa Brauna un Jāņa Petera „Dziesma par spēli”, Zigmāra Liepiņa un Jāņa Baltausa „Slēdz mani atmiņās”, Aigara Voitišķa un Viktora Kalniņa „Cik savādi” u.c.

Īpaši šim albumam veidotas jaunas, klausītājiem iepriekš nedzirdētas dziesmu aranžijas, kuru autori ir pianists Kristaps Vanadziņš, ģitārists Āris Ozols un pati Jolanta Gulbe Paškeviča. Kopā ar jau minētajiem mūziķiem albuma ierakstā piedalās basisti Staņislavs Judins un Jānis Rubiks, bundzinieks Rūdolfs Dankfelds, kā arī saksofonists, flautists Deniss Paškevičs. Muzikālais materiāls ierakstīts Latvijā „SDG studio” sadarbībā ar Valdi Indrišonoku. Digitāli un CD formātā albums izdots „Riga Room Records” paspārnē.

Par jauno albumu Jolanta Gulbe Paškevica saka: „Darbs pie šī mūzikas albuma bija viens no interesantākajiem un radošākajien procesiem, kāds man dzīve ir bijis. Lielisks kopdarbs ar mūziķiem, kur katrs ielika savu īpašo talanta unkalo redzējumu kopīgā skanējumā. Mūziķu brīvais ideju lidojums ir dzirdams katrā skaņdarbā un tas šo albumu padara īpašu. Paldies latviešu komponistiem un dziesmu vārdu autoriem par nacionāla kultūras bagātību. Esmu uzaugusi ar šo muziku, tā ir veidojusi manu muzikālo gaumi. Šis ieraksts ir mans veltījums manai tautai, maniem cilvēkiem.”

Par jauno albumu mūzikas apskatnieks, saksofonists Mikus Solovejs saka Jolantas Gulbes Paškevičas albums ir atzīšanās mīlestībā Lielajai latviešu estrādes dziesmu grāmatai. Dziedātājai piemīt ne tikai  drosme vienotā programmā iekļaut labākās Raimonda Paula, Imanta Kalniņa, Mārtiņa Brauna un Aigara Voitišķa dziesmas,  bet arī spēks un meistarība ietērpt tās savā pieredzē. Latvju dainu, Aspazijas, Jāņa Petera, Vizmas Belševicas poētiskā valoda apvienojumā ar skaistām melodijām  veidopatiesi suģestējošas dziesmas dzimtajā valodā par mīlestību un naidu, izmisumu un cerību.

Imanta Kalniņa un Vizmas Belševicas dziesmai „Dūdieviņš” radīts video klips. Tā autori ir „Kanepes Films”. Klipa ainas filmētas rītausmā Katvaru muižas parkā un Vecmoku muižas alejā, kā arī vienā no skaistākajām Rīgas koncertzālēm – „VEF kultūras pilī”.

22. augustā jaunā albuma programma tiks prezentēta Liepājas Koncertzālē „Lielais Dzintars”. Biļetes uz koncertu nopērkamas „Biļešu Paradīze” kasēs un www.bilesuparadize.lv. Vietu skaits koncertā ierobežots.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!