Kāds ir "Astro'n'Out" jaunais 12 dziesmu zvaigznājs? Klausāmies albumu "URDA"

Raksta attēls - Kāds ir "Astro'n'Out" jaunais 12 dziesmu zvaigznājs? Klausāmies albumu "URDA" Foto: Inga Leite

10.01.2017 / Aiga Leitholde

5. janvārī jauno albumu "URDA" prezentēja grupa "Astro'n'Out". No 12 dziesmām klausītājiem jau ir pazīstamas dziesmas "Satiksimies, Tiksimies", "Atskatos" un "Turies".

"URDA – izraisa nemieru, neatlaidīgi nodarbina prātu un mudina neapstāties. Rod arvien jaunus jautājumus, uz kuriem, šķiet, nav atbilžu, bet nav iespējams izvairīties no to risināšanas. Liek izvērtēt un pārveidot savas robežas, vērtības un laiku, uzdot jautājumus par savu vietu un nozīmi tajā, apšaubīt un no jauna akceptēt mikro un makro visumus," - šādi ar jauno albumu CD grāmatiņā iepazīstina paši Astronauti, pirmajā dziesmā "Rabarberi dejo" mūs aizvedot uz Rabarberu zvaigznāju.

Viegli un poētiski par nopietno dzīvē – laika izjūtu un līdzcilvēkiem, sevis meklējumiem un pašizaugsmi un citām pieaugušiem cilvēkiem saistošām vērtībām – "URDA" ir lielisks piemērs tam, ko varam apzīmēt kā "adult pop jeb popmūzika pieaugušajiem" kā tematiski, tā arī pavisam noteikti arī muzikāli.

"URDA" skanējumam svaigumu piešķir elektorniskās mūzikas elementi – deju mūzikas ritmi, prātā paliekošas cilpas, efekti, kas rada patīkamu, neuzbāzīgu ļaušanās sajūtu. To papildina Māras Upmanes-Holšteinas maigā, rotaļīgā balss. Un tomēr "URDA" ir dinamisks albums, kas klausītājus mudinās padejot pārī.

4 + 5 mūziķi

2017. gada janvārī "Astro'n'Out" kodols ir Māra Upmane-Holšteine, Jānis Kalnišs, Mārtiņš Elerts un Mārtiņš Miļevskis. "URDA" tapšanā mūziķi sadarbojušies ar Rūdolfu Budzi jeb Dj Rudd, kurš ir gan viens no mūzikas autoriem, izpildītājiem un arī ieraksta producents. Basģitārists Toms Poišs iespēlējis basa partijas pusei no "URDA" dziesmām. Grupas "Laika Suns" līderis Arnis Račinskis iedziedājis fona vokālu "Turies" un miksējis dziesmu "Tas izlemts sen". Gorna Gora vokālu var dzirdēt dziesmās "Ķerot lielo zivi", "Kur paliek laiks" un "Gaisma", viņš arī piedalījies pie aranžējuma veidošanas. Savukārt dziesmā "Tas izlemts sen" trompeti iespēlējis Oskars Ozoliņš.

"URDA" tiks prezentēts un koncertos nospēlēts februārī un martā Latvijas pilsētās tūres "Satiksimies, tiksimies" ietvaros.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!