RECENZIJA: "Visas Taisnības" - "Visas Taisnības"

Raksta attēls - RECENZIJA: "Visas Taisnības" - "Visas Taisnības" Publicitātes foto: Linda Klētniece

02.03.2018 / Jana Kohno

Gads vēl tikai sācies, taču ja man būtu jānosauc gada stilīgākais albums, tad "Visas Taisnības" debijas ieraksts uzvarētu, jo nav šaubu - "Visas Taisnības" ir viens no šī brīža stilīgākajiem un interesantākajiem projektiem mūzikā.

Projekta galvenie virzītājspēki - Raimonds Gusarevs un DJ Monsta - kopā ar Renāru Kauperu, Goran Gora, Māru Upmani-Holšteini, Jāni Strapcānu, Elizabeti Vētru un reperi Edavārdi piedāvā mūsdienu interpretācijas desmit latviešu estrādes mūzikas klasikām, no kurām vairums tapušas septiņdesmito gadu izskaņā. Uzdevums visai atbildīgs - ļaut vaļu savām muzikālajām interpretācijām, dot otro elpu, tajā pašā laikā nezaudējot oriģinālo šarmu. Svaigs skanējums, eksperimenti, kvalitāte - nepārspīlējot jāatzīst, ka šīs ir labākās Maestro dziesmu aranžijas, kādas dzirdētas.

Kas ir ne mazāk būtiski - projekta ideja saistoša gan vecākajai paaudzei, kam dziesmu oriģinālversijas raisīs kāri pēc saldās nostalģijas garšas, gan arī jauniešiem, kam pagājušā gadsimta septiņdesmito gadu šarms ir mazpazīstams, taču caur mūsdienīgu prizmu top saprotams un pat interesants. Nu, vai arī jaunākie vismaz painteresēties, kā ar Mirdzas Zīveres izpildīto "Tik Tā Viena" ticis galā reperis Edavārdi, ko īpaši gribētos izcelt un kas, starp citu, albuma publicēšanas dienā ierindojās pirmajā vietā iTunes klausītāko dziesmu topā Latvijā. 

Ieteiktu noklausīties gan oriģinālversijas, gan jaunās - tas, nudien, ir foršs ceļojums laikā un mūzikā! :)

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!