Amerikāņu post metal grandi “Rosetta” koncertēs Jelgavā

Raksta attēls - Amerikāņu post metal grandi “Rosetta” koncertēs Jelgavā Publicitātes foto

02.07.2018 / Parmuziku.lv

Ceturtdien, 13. septembrī, “Melno Cepurīšu Balerijā” , Jelgavā , spēlēs ASV post metal žanra vieni no šī brīža līderiem - grupa “Rosetta” .

“Rosetta” ir amerikāņu post metal grupa no Filadelfijas, Pensilvānijā, ASV, kuras muzikālo skanējumu raksturo post hardcore, shoegaze, drone, ambient un postroka stilu sajaukums, pie lielākajām ietekmēm minot grupas “Neurosis”, “Isis” un “My Bloody Valentine”. Paši grupas mūziķi ironizē, ka viņu mūzika ir “smagais metāls astronautiem”, jo pati grupa interesējas par astronomiju un ceļojumiem kosmosā.

Grupas vēsture sākās studiju laikā augstskolā, kad kopā sanāca paziņas, kas spēlēja dažādās grupās. Četru dziesmu demo ieraksts ieinteresēja ierakstu kompāniju “Translation Loss Records” , kuru paspārnē darbojas tādi mūziķi kā “Jarboe", “Junius”, “Gnaw”, “Mouth Of The Architect”, “Year Of No Light” u.c.  

Jau ar debijas albumu “The Galilean Satellites” (2005) grupa piesaista uzmanību tieši sava specifiskā skanējuma dēļ. Grupas nākamais ieraksts “Project Mercury” kopīgā platē ar grupu “Balboa” 2007. gadā, kā arī aktīva koncertēšana ASV pamazām bruģē grupas ceļu uz panākumiem.

Grupas kontā albumi “A Determinism of Morality” (2010), “ The Anaesthete” (2013), Quintessential Ephemera (2015) un jaunākais pērn izdotais albums “Utopioid” (2017) .

Grupa Latvijā uzstāsies pirmo reizi. Koncerta sākums 21:00, “Melno Cepurīšu Balerija” (Raiņa iela 28, Jelgava), biļetes iepriekšpārdošanā ticketshop.lv no 8-15 EUR.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!