10 jauni pašmāju albumi ar sieviešu vokālu, kas jānoklausās

Raksta attēls - 10 jauni pašmāju albumi ar sieviešu vokālu, kas jānoklausās Kolāža, foto: Linda Rutule, Kristaps Bardziņš, Zigmunds Ziemelis

22.12.2016 / Parmuziku.lv

2016. gadā latviešu mūzikā dziedātājas iepriecina ar daudzveidību. Sieviešu vokālu varam dzirdēt ne vien popmūzikā, bet arī hiphopā, džezā, blūzā un ne tikai.

Franco Franco - "Moon + Light"

Elizabete Vētra ir grupas "Franco Franco" vokāliste, kuras balss nereti tiek pielīdzināta Florencei Velčai no grupas "Florence + Machines". Grupas "Franco Franco" mūziku var dēvēt par indie popu. Mini albums "Moon + Light" grupai jau ir otrais ieraksts.

VIŅA - "Elpo"

Beidzot mums ir VIŅA jeb Zelma Jēgere, kura ar savu debijas mazalbumu "Elpo" ir uzskatāma par pirmo sievieti latviešu hiphopā. VIŅA, sadarbībā ar producentiem, rada prātā paliekošus hitus - "Uguns" un "Elpo", un interesē arī tos klausītājus, kuri iepriekš hiphopu neklausījās.

Agnese Rakovska - "Vienaldzības"

Ekstravaganto Agnesi Rakovsku pazīstam kā grupas "Triana Park" solisti,  bet albums "Vienaldzības" ir viņas solo projekts, tapis sadarbībā ar producentiem Arni Račinski un Reini Klatenbergu. Albumā sešas Raimonda Paula dziesmas ieguvušas mūsdienīgu skanējumu - ja nezinātu, nemaz nepateiktu komponistu.

The Coco'nuts - "Amid Opposites"

Grupas "The Coco'nuts" galvenās solistes vārds ir Marija Broča, bet dzied arī Inese Bērziņa un Monta Kurme. "Amid Opposites" ir grupas debijas albums, kur sajaucas sitistiski daudzveidīga mūzika: blūzs, soulmūzika, džezs un roks, galu galā "The Coco'nuts" ievietojot indie pop kategorijā.

Aminata - "Red Moon"

Dziedātāja Aminata klausītājus valdzina gan ar savu plašo balss diapazonu, gan ar dziesmu rakstīšanas prasmēm - to vēlreiz pierāda albums "Red Moon".

The Briefing - "Favorite Place"

Grupas "The Briefing" soliste ir Kristīne Dobele, kuras balss agrāk tika pielīdzināt Rošīnai Mērfijai.  Pēdējos ierakstos, tajā skaitā arī "Favorite Place" grupas skanējums kļuvis elektroniskāks un minimālistiskāks, lai to varētu dēvēt par syntpop vai dancepop.

Elizabete Balčus - "Conarium"

Elizabete Balčus ir viena no grupas "Sus Dungo" dalībniecēm, kā arī solo māksliniece. Savā solo darbībā Elizabete pieturas pie avantpop stilistikas - prātā paliekošas melodijas ievietojot dažādos neierastos ietvaros.

Anneli Arro - "Lucas"

Arī Anneli Arro zinām kā vienu no "Sus Dungo" meitenēm. Albums "Lucas" ir Anneli debija, esot solo māksliniecei. Tas ir akustisks, minimālistisks, sapņains un personisks stāsts  - dēvējams par guļamistabas ierakstu.

Tree of Dawn - "Tree of Dawn"

Dueta "Tree of Dawn" dalībniece Ronja Burve ir dziedātāja un improvizētās mūzikas izpildītāja/komponiste. Šī gada nogalē Ronja prezentēja kopā ar pianistu Kristoss Jerolatsitis sarakstīto debijas albumu "Tree of Dawn", kurā varam novērtēt, cik daudzveidīgs instruments ir cilvēka balss. Tā var vēstīt dzeju un pēc mirkļa skanēt kā zara galā sēdoša putna dziesma.

Inese Ērmane - "Nāc man blakus"

Inesi Ērmani atceramies kā Rīgas Zelta kora dalībnieci. Šogad dziedātāja izdevusi debijas albumu "Nāc man blakus", kurā izpilda komponista Jāņa Ķirša dziesmas, kas atklāj dziedātājas maigo balss tembru, kas jo sevišķi sasilda zemajos toņus.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!