Vasarīgas Francijas sajūtas. Lienes Dravnieces albuma Klātbūtnes ezers apskats

Raksta attēls - Vasarīgas Francijas sajūtas. Lienes Dravnieces albuma Klātbūtnes ezers apskats

28.05.2015 / Normunds Vucāns

Akordeoniste un Sus Dungo dalībniece Liene Dravniece izdevusi savu pirmo studijas solo albumu Klātbūtnes ezerā.

Droši palabojiet, ja es kļūdos, bet šķiet, ka šobrīd populārajā mūzikā nav neviena cita izpildītāja, kurš, tāpat kā Liene, esot solo mākslinieks, vienlaikus spēlētu arī akordeonu un dziedātu. Šādu kombināciju iedomāties nemaz nav tik viegli, taču, to dzirdot, rezultāts pamatīgi pārsteidza! Lai gan akordeona skaņas man personīgi ne tuvu ne vienmēr patīk, Klātbūtnes ezerā tās ir pat ļoti vietā, jo instruments dziesmām uzreiz dod negaidīti daudz šarma un individualitātes, radot pamatīgas asociācijas ar mūziku no Francijas.

Tā kā Dravniece ir arī daļa no Sus Dungo, kas arī nesen laida klajā albumu, ir grūti tos nesalīdzināt. Protams, stilistika nedaudz atšķiras, taču arī Klātbūtnes ezerā saklausāmas gana daudz tās iezīmes, kuru kopumu grupas darbos meitenes dēvē par dūdiņroku. Salīdzinot ar Down The River, šis ieraksts muzikāli ir daudz vienkāršāks un bez daudzām sīkām niansēm. Lienes mūzikā gan tas nostrādā kā pluss, jo man šķiet, ka viņai ir padevies ļoti labi plūstošs skanējums, ko klausītājs var viegli un bez problēmām uztvert.

Tematiski disks ir ar ievērojamu reliģisko ievirzi, kas jūtams kā dziesmu nosaukumus (Aleluja, Nāc, Svētais gars, Es izeju tai gaismā u.c.), tā tekstos, un pat albuma nosaukumā, galu galā. Uzreiz gan jāpiezīmē, ka vārdi ir pasniegti pietiekami neitrāli, tajā pašā laikā nezaudējot arī patiesu sirsnību, lai arī cilvēkiem, kas ar reliģiju ir uz „Jūs”, nebūtu nekādu iebildumu klausīties skaņdarbus. Kas interesanti, divus no tiem – Balle un Tēta dārzs – jau iepriekš esam dzirdējuši, Sus Dungo versijā. No komentāriem par to, kura ir labāka, atturēšos – abas pietiekami dažādas un katra ar savu šarmu.

Lienei Dravniecei ir padevies viens īsti vasarīgs, gaisīgs un viegls albums, kura īstā sūtība ir izskanēt tieši šajā gadalaikā, esot pie dabas. Man liekas, ka īsti nav neviena iemesla, lai to nedarītu, jo vismaz kā fons laiskai siltuma baudīšanai, Klātbūtnes ezerā ir patiesi piemērots.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!