Baltic Trail elektroniskās mūzikas mūziķu nometne šogad norisinās Lietuvā

Raksta attēls - Baltic Trail elektroniskās mūzikas mūziķu nometne šogad norisinās Lietuvā Publicitātes foto

11.11.2015

Ikgadējā simpozija tradīcija tika aizsākta 2013. gadā, Liepājā, un šogad no 13. līdz 19. novembrim tā pirmo reizi norisināsies Lietuvā.

Astoņi mūziķi no Baltijas valstīm pavadīs intensīvu mūzikas producēšanas sesiju un diskusiju nedēļu nomaļajās Kuršu kāpu Nida Art Colony rezidencēs notiekošajā Baltijas valstu elektroniskās mūzikas mūziķu simpozijā Baltic Trail.

Baltic Trail 2015. gada izlaiduma klase sastāv no astoņiem jauniem māksliniekiem. Latviju simpozijā pārstāvēs jaunās pāaudzes elektroniskās interneta mūzikas producents Kristaps Fabiāns Geikins (DJ W3C), multiinstrumentālists Jānis Ruņģis un vizuālais mākslinieks Mārtiņš Zutis. Lietuvu pārstāvēs jaunie nepieradinātās elektroniskās deju mūzikas virtuozi Miša Skalskis (96wrld), Ernestas Kaušylas (Brokenchord) un Pijus Meižis (Münpauzn). No Igaunijas ieradīsies vokāliste Anneliis Kits kopā ar folkmūzikas novatoru Meister Jaan.

Baltic Trail 2015. dalībnieku skaņdarbu atskaņošanas saraksts:

Dalībnieki lielāko simpozija laiku pavadīs daloties grupās un strādājot jaunās Nida Art Colony skaņu ierakstu studijās, atvēlot laiku āra ierakstu sesijām (field recording) un diskusijām, kā arī tiks organizētas lekcijas, kuras pasniegs lietuviešu producents Domas Strupinskas, igauņu komponists John Grzinich un vizuālās mākslas mākslinieks Gunnhildur no Islandes. Simpozija augļi tiks prezentēti interaktīvas skaņu izstādes formātā.

Baltic Trail (tulk.: Baltijas taka) savu nosaukumu ieguvusi par godu Baltijas Ceļam – vēsturiskam notikumam 1989. gadā, kad aptuveni 2 milj. cilvēku pāri visai Baltijai sadevās rokās, veidojot 600 km garu ķēdi, lai paustu savu vienotību.

Baltic Trail 2014 dokumentālais atskats un intervijas:

Baltijas valstu elektroniskās mūzikas profesionāļu – producentu, vokālistu un instrumentālistu – pulcēšanas un saliedēšnas ideju ieviesa Latvijas mūzikas izdevniecības Dirty Deal Audio vadītājs Kristaps Puķītis sadarbībā ar producentu, DJ, MC un Lietuvas bītmeikeru pāaudzes krusttēvu Vitalij Puzyriov jeb Vaiper Despotin.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!