Kā mūziku izvēlas restorānos Fontaine Delisnack?

Raksta attēls - Kā mūziku izvēlas restorānos Fontaine Delisnack? Publicitātes foto

08.11.2015 / Inese Grīnberga

Fontaine Delisnack restorāni Liepājā, Rīgā un Jelgavā ir pazīstami kā citādas burgeru ēšanas vietas, kuras izceļas ar īpašu interjera dizainu un mūzikas izvēli, turklāt tajās vienmēr var iegriezties pēc karstākās ballītes pat agrā rīta stundā.

Pirmais Fontaine Delisnack restorāns savas durvis vēra Liepājā pie mūzikas kluba Fontaine Palace. Šobrīd iespēja baudīt īpašos Fontaine Delisnack burgerus, picas, wokus, wrapus un daudz, daudz ko citu ir arī Rīgas un Jelgavas iedzīvotājiem un viesiem. Fontaine Delisnack pavisam noteikti nav tipiska ātrās ēdināšanas iestāde. Šeit vienmēr var redzēt, kā ēdiens tiek pagatavots acu priekšā, turklāt atmosfēru īpašu padara izmeklēta mūzika.

Parmuziku.lv aicināja Fontaine Delisnack Riga vadītāju Ivaru Kalvi uz sarunu par mūzikas nozīmi ēdināšanas biznesā.

Kāda mūzika skan Fontaine Delisnack?

Restorānos Fontaine Delisnack pārsvarā skan rokmūzika, taču ņemot vērā mūsu klientu loka dažādību un līdz ar to arī plašo muzikas gaumi, pēdējā laikā muzikas žanri, ko atskaņo Delisnack restorānos ir paplašināti, iekļaujot arī pop, hip hop un citu plašākai sabiedrībai saprotamu mūziku. 

Kā izvēlaties mūziku?

Playlistes sastāda restorānu franšīzes devēja Fontaine Palace (Liepāja) pārstāvji, vadoties pēc franšīzes līguma, iespēju robežās, atskaņojam tieši franšīzes devēja izvēlēto mūziku. Darbinieki var izvēlēties atskaņošanai jeburu no piedāvātajām playlistēm.

Cik svarīga ir mūzikas izvēle Delisnack zīmola atpazīstamībai un atmosfērai?

Ir svarīgi, kāda noskaņa tiek radīta apmeklētājiem, tāpēc piedāvātais mūzikas klāsts pārsniedz 15 playlistes. Līdz ar to ir iespēja dienas laikā atskaņot vairāku žanru listes - pa dienu mierīgākas, vakarā un naktīs aktīvākas. Sākotnēji, uzsvars vairāk tika likts uz rokmūzikas skanējumu, taču ņemot vērā to, ka Liepājā Fontaine zīmola vadībā ir atvērti vairāki bāri, ēstuves un izklaides vietas ar dažādu tematiku, lai panāktu lielāku emocionālu piesaisti Liepājas atmosfērai, mūsu restorānos atskaņo "no visa pa nedaudz". Esam dzirdējuši arī klientu iebildumus, ka muzika kļuvusi pārāk daudzveidīga, taču jāsaprot ir tas, ka arī Liepājā neskan tikai roks vai metāls, bet gan visai plašs žanru klāsts.

Kā mūzika palīdz darbiniekiem strādāt?

Darbiniekiem, izvēloties atskaņoto mūziku, tiek dota iespēja pašiem regulēt noskaņojumu restorānā. Pie lielākas noslodzes, parasti tiek izvēlētas aktīvākas playlistes, lai aktīvas muzikas pavadībā pašiem gribētos aktīvāk kustēties. Dienas sākuma daļā parasti atskaņo pierastāku muziku, kas ļauj iesākt dienu, bez papildus "skaņu kairinājuma". Tomēr mūsu restorānos strādā ļoti raibs kolektīvs, ar atšķirīgām gaumēm, līdz ar to - var būt visādi. Taču, kamēr vien mūzika tiek atskaņota no atrunātajām listēm, atbilstoši diennakts laikam un pieņemamā skaļumā, uzņēmuma vadībai pret to pretenziju nav. Klusajā stundā no plkst. 7:00 līdz 8:00, kad notiek galvenie uzkopšanas darbi, gan tiek dota atļauja atskaņot jebko pēc sirds patikas. Šajā laikā gan klienti netiek apkalpoti.

 

SKDS aptaujas dati liecina, ka 47% aptaujātajiem patīkama mūzika rada vēlmi ilgāk uzturēties kafejnīcās un restorānos, turklāt 84% labprāt atgriežas tur, kur skan laba fona mūzika. Saņemt atļauju publiskai mūzikas atskaņošanai iespējams Latvijas Izpildītāju un producentu apvienībā LaIPA

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!