Mūzikas izvēle kafejnīcās un citās izklaides vietās būtiski ietekmē peļņu. Uzzini, kādēļ!

Raksta attēls -  Mūzikas izvēle kafejnīcās un citās izklaides vietās būtiski ietekmē peļņu. Uzzini, kādēļ! Foto: www.pixabay.com

13.04.2015 / Parmuziku.lv

Piemērotas atmosfēras radīšana bez mūzikas nav iedomājama. To varētu apliecināt jebkurš restorāna, kafejnīcas vai bāra īpašnieks.

Īpašas noskaņas radīšanai izklaides vietās tiek atskaņota rūpīgi izvēlēta mūzika. Mūzikas izvēlei ir būtiska nozīme, to spētu apliecināt ik viena restorāna, kafejnīcas vai bāra īpašnieks.

Mūzika iedarbojas uz zemapziņu un emocijām. Ir grūti atrast racionālu skaidrojumu tam, kā mūzikas radītais noskaņojums spēj ietekmēt uzvedību. Mūzika var paildzināt uzturēšanos kafejnīcā, vai gluži pretēji – pamudināt doties projām, ja tā nav tīkama. Pieņemt lēmumu palikt vai doties projām bieži pamudina tieši atskaņotā mūzika. Turklāt tā var ietekmēt arī turpmākos lēmumus par atgriešanos kādā vietā, tādējādi mūzikas izvēlei ir tieša saikne ar kafejnīcas, bāra vai restorāna peļņu.

Mūzika nav vienīgais biznesa veiksmes faktors, bet noteikti ir viens no veidiem, kā palielināt apgrozījumu, ja mūzikas izvēlei līdz šim nav pievērsta īpaša vērība. Mainot mūzikas stilus, mainās noskaņa. Piemēram, brokastu laikā mūzikas stils var būt atšķirīgs vakaros atskaņotajam, kā arī brīvdienās atskaņotā mūzika var būt krasi atšķirīga no darba dienām raksturīgā mūzikas stila.

Kā tu vari iegūt atļauju mūzikas ierakstu izmantošanai kafejnīcā vai bārā? Vairāk informācijas meklē šeit.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!