10 lietas, kas palīdzēs ceļā uz veiksmīgu mūziķa karjeru

Raksta attēls - 10 lietas, kas palīdzēs ceļā uz veiksmīgu mūziķa karjeru pixabay.com

14.09.2015 / Inese Grīnberga

No domām līdz darbiem! Tas, par ko aizdomāties un ikdienā neaizmirst.

 

1. Mērķē augstu un atļaujies sapņot

Jo grandiozāki būs mērķi, jo lielāka vēlme uz tiem tiekties. Galvenais šos mērķus nepazaudēt pa ceļam un soli pa solim tiem tuvoties, īstenojot nozīmīgos ikdienas mērķus un svinot mazās uzvaras.

 

2. Plāno trīs soļus uz priekšu

Vēl labāk sastādi plānu gadam! Atzīmē pasākumus, kuros noteikti vēlies piedalīties, noskaidro nozīmīgākās skatuves, kuru dēļi jāiemēģina koncertos. Pavēro un prognozē, kā dalība vienā pasākumā tevi aizvedīs pie nākamā. Sagatavojies katram notikumam, iepriekš izpētot iespējas un priekšgājēju pieredzi.

 

3. Sagatavo informāciju un regulāri atjauno

Esi primārais avots, no kura citi uzzina informāciju. Lai tā notiktu, jāparūpējas par savu vietni, kurā interesentiem ir pieejams apraksts, kontakti, foto, klausāmi audioieraksti un skatāmi video. Tai obligātā kārtā nav jābūt mājaslapai, arī, piemēram, facebook lapa šīs funkcijas pilda itin labi. Laicīgi sagatavo pārskatāmu tehnisko raideri, lai koncertu rīkotājiem būtu skaidras tavas nepieciešamības koncerta norisei. Lieti noder arī iepriekš sagatavots programmas paziņojums (veidlapa VL 14)! 

 

4. Esi visur

Esi tur, kur ir tavs klausītājs - gan reālajā, gan virtuālajā pasaulē! Esi arī tur, kur vari smelties zināšanas un iedvesmu. Apmeklē mūzikas pasākumus, iepazīsties ar citiem mūzikas industrijas cilvēkiem. Neaizmirsi iepazīto vārdus uzreiz pēc iepazīšanās, tie var noderēt! Padari savu atrašanu iespējami vieglu, noteikti noder sagatavotas vizītkartes, īpaši, ja dodies ārpus tēvzemes robežām. Sociālajos tīklos piedomā pie sava mūzikas profila vārda, lai tas būtu viegli atrodams. Pēc iespējas visās vietnēs izmanto vienu un to pašu vārdu.

 

5. Pirmais iespaids ir svarīgs

Izskats, vēstījums, profesionalitāte, kvalitāte. Turklāt, ja runa ir par koncertēšanu ar jaunu programmu, albuma prezentāciju vai došanos uz ārzemēm - ir jāpārdomā visas nianses, sākot ar priekšnesuma saturu, stāstu un risinājumu, līdz pat tam, cik daudz apmeklētāju to visu atnāks noskatīties.  

Man neatstāt pirmo iespaidu otro reiz!

/ Rīgas Modes /

 

6. Pievērs uzmanību, nepazaudē uzmanību

Laikā, kad klišejisko tekstu par informācijas lielo apjomu lieto tik bieži, ir viegli pazust kārtējo neviennozīmīgi svarīgo ziņu un notikumu jūklī. Izdots disks ar izsūtītu preses paziņojumu nostrādā vairs tikai veiksmīgu apstākļu sakritības rezultātā. Sava lielā iznāciena gaidās, jābūt īpaši radošam, un lieti noder arī palīdzība no malas - padomdevēju, sadarbības partneru un atbalstītāju veidolā. Ja uzmanības pievēršana noritējusi veiksmīgi, ne mazāk svarīgi ir to saglabāt, turpinot plānveidā īstenot uzstādītos mērķus, secīgi izspēlējot iekrātos trumpjus.

 

7. Reģistrē savus darbus

Bezmaksas procedūra, kas aizņem brīdi ikdienas steigas, var aiztaupīt nelāgus pārpratumus un pārdzīvojumus, turklāt tā nodrošina iespēju saņemt atlīdzību gadījumā, ja nākamais singls izrādīsies pats populārākais pasaulē (atlīdzība tiek nodrošināta arī jebkurā citā gadījumā, ja darbs tiek kaut kur atskaņots). Latvijā autortiesības pārstāv AKKA/LAA, savukārt mūzikas fonogrammu izpildītāju un producentu tiesības - LaIPA. Jāpiereģistrējas abās organizācijās. Pirms ierakstu izdošanas neaizmisti izņemt ISRC kodus, kas nodrošinās ierakstu starptautisku atpazīšanu. Šos kodus bez maksas arī izsniedz LaIPA.

 

8. Saki "Paldies"

Vienmēr. Nekad neaizmirsti tos, kas atbalstījuši, palīdzējuši un piedalījušies tavā izaugsmē.

 

9. Nepaliec parādā

Ja noslēgta kāda vienošanās, izpildi savas saistības! Atceries, ka svarīgs ir ne tikai ieguvums šodien, bet vēl svarīgāka ir iespēja kādreiz baudīt labvēlību atkārtoti. Reputācija un pasaules izmēri vienmēr ir nepielūdzami faktori...

 

10. Domā labas domas

Tām ir daudz lielāks virzītājspēks uz panākumiem nekā skaudībai, naidam vai nožēlai. Runā, ka domas dažkārt materializējas, tādēļ neaizmirsti 1. punktu šajā sarakstā un dodies iekarot savu sapņu virsotnes! Mācies no labākajiem piemēriem un neaizmirsti tos, kas tavā ceļā uz panākumiem soļojuši līdzās!

 

P.S. Noteikti nevajadzētu aizmirst arī par regulāriem mēģinājumiem un tehnisko sniegumu augstā līmenī! Kā arī atkārtot 5.punktu!

_

Inese Grīnberga, parmuziku.lv redaktore, Pirmā Doma dibinātāja, mūzikas menedžere, pasākumu un koncertturneju organizatore, sadarbojusies ar pašmāju mūzikas apvienībām The Picture, Gapoljeri, Omertà, lietuviešu grupu Deeper Upper, igauņu trio Slippery Slope u.c.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!