Industrijas Ziņas

Pirmo reizi Latvijā notiek Rokfilmu festivāls. Kāpēc ir vērts to apmeklēt?

Raksta attēls - Pirmo reizi Latvijā notiek Rokfilmu festivāls. Kāpēc ir vērts to apmeklēt? Foto: no Rīgas Kinomuzeja arhīva materiāliem

12.08.2015 / Antra Bērtule

Ja Tu vēl nezini, ko darīsi šajā nedēļas nogalē, dodies uz Cēsīm un ienirsti unikālos latviešu rokfilmu seansos. Kādi seansi ir gaidāmi?


1.Elpojiet dziļi

 

1967. gadā izdotā latviešu režisora Rolanda Kalniņa muzikālā filma Elpojiet dziļi jeb Četri balti krekli savulaik izraisīja veselu Padomju vētru, tās dumpīgā un brīvdomīgā satura dēļ filma nogulēja plauktā līdz pat 1980. gadiem, kad to atkal ļāva demonstrēt. Šī filma tev patiks ar savu bohēmas gaisotni, 1960. gadu stilu, brīvību, atsaucēm uz The Beatles laiku, kā arī krietnu devu Imanta Kalniņa mūzikas, kas arī ir filmas skaņu celiņa pamatā.

Kur un kad: Vidzemes koncertzālē Cēsis, 14. augustā, 17.00

 

2. Savējie sapratīs. Sešdesmitie. SākumsŠo filmu mūziķu aprindās gaida jau ilgi, jo tā šobrīd ir viena no nopietnākajām pilnmetrāžas filmām par latviešu rokmūzikas vēsturi 60. - 80. gados, runājot par tādām rokmūzikas pērlēm kā 2XBBM, Sīpoli, Jumprava, K. Remonts, Katedrāle, kas ir viena no pirmajām ārtroka grupām Latvijā, kā arī daudzām citām tālaika apvienībām. Nav zināms, kur šos seansus vēl varēs apmeklēt, tādēļ ķer rokās iespēju Cēsīs. Filmas komandā darbojās: Igors Linga/režija, Daiga Mazvērsīte/scenārijs, Kristians Luhaers un Mareks Bērents/producēšana, u.c.

Kur un kad: Cēsu Centrālajā bibliotēkā, 15. augustā, 12.00

 

3. Janis1974. gadā uzņemto kanādiešu dokumentālo filmu Janis ir vērts noskatīties, lai pavērotu autentiskos Vudstokas koncertus ar Dženisu Džoplinu un sekotu līdzi viņas īsajai, taču spilgtajai, mūzikas karjerai, kā arī ieraudzītu unikālus kadrus no dažādiem nofilmētajiem Džoplinas mēģinājumiem.

Kur un kad: Vidzemes koncertzālē Cēsis, 15.. augustā, 18.00

 

4. Easy Rider1969. gadā uzņemtā režisora/aktiera Denisa Hopera road movie ataino divu traku baikeru dzīvi ASV ielās, atspoguļojot tālaika nupat izveidojušos hipiju dzīvesveidu un halucigēno vielu izraisītus ceļojumus apziņā, kā arī, lai sameklētu vienīgo un skaisto.. Ameriku. Arī skaņu celiņš ir visai solīds - skan gan 60. gadu rokgrupa The Byrds, gan Džimijs Hendrikss un daudzi citi.

Kur un kad: Vidzemes koncertzālē Cēsis, 15. augustā, 22.00

 

 

 

5. I'm not thereFilma par vienu no amerikāņu populārākajiem un lielākajiem dziesminiekiem - Bobu Dilanu. 2007. gadā uzņemtā filma tika nominēta arī Oskaram un spilgti ataino Dilana daudzās sejas sešos dažādos tēlos. Savdabīgi, ka vienu no šiem tēliem atveido arī sieviete - talantīgā Keita Blānšeta. Ir vērts redzēt.

Kur un kad: Vidzemes koncertzālē Cēsis, 16. augustā, 15.00

 

Visu festivāla programmu atradīsi šeit:

 

Vairāk par Rokfilmu festivālu lasi šeit.

 

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!