10 interesanti fakti par grupu "M83"

Raksta attēls - 10 interesanti fakti par grupu "M83" Publicitātes foto

09.07.2016 / Parmuziku.lv

Elektronikas grupa M83 jau pavisam drīz - sestdien, 16. jūlijā - Lattelecom skatuves priecēs Positivus festivāla apmeklētāju ausis un acis.

1. Antonijs Gonzalezs

Mūzikai solists Antonijs Gonzalezs (Anthony Gonzalez) pievērsās pēc tam, kad 14 gados guva traumu un vairs nevarēja spēlēt futbolu. Vecāki nopirka viņam ģitāru un tā sākās viņa ceļš mūzikas pasaulē. Varbūt, kā futbolists viņš būtu bijis labs, bet tagad visa pasaule zina, ka mūziķis viņš ir izcils.

Antonijs Gonzalezs ahummingheart.com

2. Oriģinālsastāvs

No sākotnējā grupas oriģinālsastāva līdz šim brīdīm grupā darbojas tikai solists Antonijs Gonzalezs un bundzinieks Loriks Morens (Loic Maurin).

3. Debijas albums

Grupas debijas albums “M83” tika laists klajā 2001. gada 18. aprīlī, Francijā. To izdeva elektroniskās mūzikas ierakstu kompānija "Gooom". Albumu pasaules mēroga tirgum atkārtoti izdeva 2005. gada 6. septembrī ierakstu kompānija "Mute Records". Tajā iekļautas 17 dziesmas un tā otrs nosaukums ir "0905".

 Debijas albums

4. Veiksmīgākais hits

Pirms 5 gadiem klajā nākušais singls “Midnight City” pārvērta Entonija un "M83" muzikālo karjeru un ikdienu. Dziesma burtiski uzsprāga un tika atskaņota visās radiostacijās. BBC to izmantoja, kā fona mūziku translējot Londonas Olimpiskās spēles, Victorias Secret un Gucci zīmoli dziesmu izmantoja savās reklāmās. “Midnight City” iekļāva arī daudzu filmu skaņu celiņos, tai skaitā 2013. gada romantiskajā komēdijā par zombijiem “Mans draugs zombijs”.

5. Populārākais albums

"Hurry Up We’re Dreaming" ir grupas sestais studijas albums. Klausītāju ausis tas sasniedza 2011. gada 18. oktobrī. Albums ticis nominēts 2013. gada Grammy balvai kā labākais alternatīvās mūzikas albums. Savukārt 2014. gadā "Pitchfork Media" to atzina par top100 vienu no labākajiem albumiem šajā desmitgadē.

Populārākais albums

6. Tituldziesma filmai "Oblivion"

Entonijs Gonzales sarakstījis tituldziesmu filmai "Oblivion". Grupa "M83" to ierakstīja kopā ar dziedātāju Suzannu Sundforu (Susanne Sundfør). Tā tika nominēta kā labākā oriģināldziesma filmai "Worlds Soundtrack Awards 2013".

7. Grupas nosaukums – M83, ko tas simbolizē?

Grupas nosaukums radies, iedvesmojoties no spirālveida galaktikas nosaukuma “Messier 83”.

Grupas nosaukums – M83, ko tas simbolizē? “Messier 83” galaktikas bilde no skycenter.arizona.edu

8. Flump

Flump ir "monstriņi", kuri šobrīd ceļo kopā ar grupu apkārt pasaulei “Junk” tūres ietvaros.Speciāli monstriņiem pat tika izveidots lietotnes Snapchat filtrs, kuru fani varēja izmantot, atrodoties koncertos.

9. Pusaugu vilkacis

Antonijam esot pusaugu vilkača maskā, "M83" šova "Jimmy Kimmel Live! " ietvaros publiski pirmatskaņoja jaunā albuma "Junk" dziesmas.

10. Pasaules tūre “Junk”

Pie mums, Latvjā, "M83" uzstāsies savas Pasaules tūres “Junk” ietvaros. Dienu pirms grupa uzstājas Vācijā, sestdienā priecēs mūs, bet jau svētdienā "M83" varēs dzirdēt Anglijā. Tūres noslēgums, protams, gaidāms Parīzē, Francijā 28. novembrī.

Pasaules tūre “Junk”

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!