"Bandmaster": Elektroniskai mūzikai laiks ir vienmēr pateicīgs

Raksta attēls - "Bandmaster": Elektroniskai mūzikai laiks ir vienmēr pateicīgs Foto: Rihards Gēcis

17.07.2016 / Aiga Leitholde

"Bandmaster" joprojām var būt tavs jaunatklājums, lai gan patiesībā tās stāsts ir daudz senāks. Grupas sastāvu veido producenti Dj Rudd, Andis Ansons un dziedātāja Zelma Jēgere, pazīstama kā repere Viņa. Sestdien, 16. jūlijā, grupa uzstājās uz festivāla Positivus Palladium skatuves.

“Bandmaster” pirmsākumi meklējami 2014. gadā

Dj Rudd: Nē, mēs sākām 2004. gadā

Andis: Mēs divi, es un Rūdolfs, no 8. klases esam klases biedri. Jau skolas laikā mums bija pirmā grupa, kuras dalībnieks bija arī Austris Mailītis. Kad grupa beidza pastāvēt, mēs turpinājām radīt mūziku divatā. Laika gaitā, lai pašiem būtu interesantāk, domājām, ka vajadzētu piesaistīt dziedātāju, un tad mēs satikām Zelmu.

Dj Rudd: Tas notika 2014. gadā

Andis: Desmit gadus vēlāk

Dj Rudd: Tad arī mainījām nosaukumu no “Bandmaster's Flight” uz “Bandmaster”. 

Kopā ar Andi mēs producējām House un broken beat skaņdarbus zem nosaukuma “Bandmaster's Flight”.  2004. gadā bijām Bogdana Tarana leibla “Amber Muse” pirmā plate.

Zelma, kā tu juties šo kungu kompānijā?

Zelma: Jūtos superīgi. Mums ir 10 gadu vecuma starpība un tas man palīdz saprast lietas, kuras mani vienaudži nesaprot. Man ir no kā mācīties!

Šobrīd “Bandmaster” ir četri singli. Vai tas nozīmē, ka drīz būs albums?

Dj Rudd: Par šo jautājumu mums domas dalījās. Bijām nobrieduši, ka taisīsim albumu, bet tad aprunājāmies ar dažādiem cilvēkiem. Tā kā mūsu mērķis ir strādāt ar ārzemju leiblu, nebūtu pareizi pašiem izdot albumu. Mēs nolēmām publiskot par singlam, kurus cilvēki jebkurā gadījumā varēs klausīties gan youtube, gan Spotify un arī citos interneta servisos. Tagad izlaidām “Get Live” videoklipu, bet augustā dziesma būs kā oficiāls singls ar B pusi, kurā būs vēl viens jauns skaņdarbs.

Kā vērtējat, vai šobrīd latviešiem ir kļuvis vieglāk savu mūziku palaist pasaulē?

Andis: Vieglāk ir kļuvis, pateicoties tehnoloģijām.  Savukārt mums pašiem ļoti palīdzēja iepazīšanās ar Arni Račinski no grupas “Laika suns”. Mums ir brīva pieeja studijai “Mute” un mēs to izmantojam.

Dj Rudd: Palīdz arī tas, ka esam labā kompānijā. Pirms tam studijā strādāja arī Gatis Zaķis, kas ir viens no vislabākajiem skaņu inženieriem un producentiem.

Andis: Jā, mums palīdz tas, ka esam iekļuvuši labā radošā vidē. Manuprāt, kopumā latviešiem ir kļuvis vieglāk ar savu mūziku iepazīstināt pasauli, izmantojot interneta dotās iespējas. Ja tu savu lietu dari labi, tevi pamanīs!

Dj Rudd: Man gribējās teikt, ka šis ir ļoti pateicīgs laiks elektroniskai mūzikai. Patiesībā, elektroniskai mūzikai vienmēr ir bijis pateicīgs laiks. Ja mēs skatāmies uz pasaules topu tendencēm, tad, piemēram, rokmūzika šobrīd vispār nav topos. Latvijas elektroniskās mūzikas mākslinieki jau šobrīd ir panākumiem bagāti. Piemēram, NiklavZ, Uppfade skaņdarbus ir spēlējuši BBC, un Lietuva ar Ten Walls  gadījumu ir pierādījusi, ka var aiziet pasaules apritē.

Interesanta ir vietējo klausītāju reakcija tad, kad viņi uzzina, ka iecienītais elektroniskās mūzikas skaņdarbs patiesībā ir latviešu radīts.

Andis: Tas ir viens no mūsu mērķiem, lai kvalitātes ziņā mūs nevarētu atšķirt no ārzemju māksliniekiem. Fascinējošs piemērs ir latvieša Domenique Dumont stāsts. Bet arī citus žanrus pārstāvošie latviešu mūziķi ir saņēmušies!

DJ Rudd: “Carnival Youth” jaunākais ieraksts ir pasaules klases indie albums. Gatis Zaķis ir ieguldījis lielu darbu!

Kāpēc iepriekš bija šāda problēma ar kvalitāti? Jo mums nav savas skaņu ierakstu vēstures. Principā visi mēs esam autodidakti. Protams, ir cilvēki, kas ir studējuši Londonā vai Austrālijā, bet tas notiek tikai tagad. Pirms tam mēs pieredzi guvām pašmācības ceļā.

Tagad pamazām mēs sākam radīt augstas kvalitātes mūziku un cerams ar laiku būs arvien vairāk mākslinieku, kuri ies pāri robežām.

Visbeidzot, kā nekā esam jubilejas Positivus festivālā – ar ko šis festivāls ir īpašāks jums un kopumā Latvijas klausītājiem un mūziķiem?

DJ Rudd: Pirms gada Positivus festivālā notika grupas pirmais koncerts! Positivus festivālā vienmēr ir ļoti daudz mākslinieku, kurus paši gribam dzirdēt. Ja kāds sūdzas, ka nav pietiekami labu hedlaineru, kas tās par muļķībām! Programmu veidot tik daudz kvalitatīvu mākslinieku. Pašmāju mūziķiem Positivus festivāls ir lieliska iespēja spēlēt lielai auditorijai. Visu cieņu Positivus festivālam. Vēlam ilgu pastāvēšanu.

Zelma: Positivus festivālu apmeklēju kopš 2009. gada katru gadu.

Dj Rudd: Es uzstājos pirmajā Positivus 2007. gadā. Tikai dažus gadus neesmu bijis. Diemžēl arī tajā gadā, kad uzstājās Fat Boy Slim. Kad mēs ar Andi sākām veidot mūziku, tad Fat Boy Slim albums "You’ve Come a Long Way, Baby" bija mūsu svarīgākais albums, ko centāmies atdarināt. Viens no labākajiem koncertiem Positivus ietvaros, manuprāt, bija 2013. gadā "C2C".

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!