Rolands Ūdris: pēdējā laikā spēlējām retāk, jo tā plūda upe

Raksta attēls - Rolands Ūdris: pēdējā laikā spēlējām retāk, jo tā plūda upe Foto: Baiba Dārta

13.08.2015 / Antra Bērtule

Kādu laiku nedzirdētā grupa The Hobos ar tās solistu Rolandu Ūdri spēlēs jau šajā nedēļas nogalē, Fontaine festivālā. Kamēr gaidām, uzdevām Ūdrītim 5 vasarīgus jautājumus.

 

1. Ar kādām sajūtām gaidi The Hobos koncertu?Koncertu gaidu ziņkārē – pusotru gadu nav satikti vismaz tie fani, kuri bija Laternu stundā tieši gadu un 11 mēnešus atpakaļ pirms 18. oktobra, vairāk kā gadu arī nebija spēlēts kopā ar Hobos kopš pirmā mēģinājuma jūnijā.

Man nav liels uztraukums, jo dzirdu – puiši spēlē vēl labāk

(un dīvaini, ja nebūtu) nekā albumu ierakstu laikā. Uztraukums, kā parasti, par mazām lietām – vai pirmās dziesmas laikā nenobruks monitors. Uztraukums, ka balss aizkritīs stundu pirms koncerta un, ka zibens kaut kur iespers. Gaidu koncertu ar nepacietību!

 

2. Kādēļ nolēmāt atkal apvienoties uz koncertiem?The Hobos nekad nav šķīrušies, lai apvienotos. Mēs pēdējā laikā spēlējām retāk, jo tā plūda upe. Bija paralēlie projekti apkārt, kas tikai kaldina talantus prasmē. Vilnis un Mārtiņš nebeidza spēlēt, lai īstajā brīdī savienotos Hobos koncertā, Egons pat pievienojās metālistiem, 

 es atradu meiteni, apceļoju pasauli, precēšu meiteni un gaidām dēlu – tas ir pankroks. Nu esam gatavi atrādīties.

 

3. Kas ir galvenā lieta, kas ir mainījusies starp Ūdrītis toreiz un tagad?


Ūdrītis tagad ir tas, kurš zina Ūdrīti toreiz, atšķirībā no pēdējā. Ūdrītis tagad mīl radīt un rādīt, ko rada tikpat, cik toreiz. Ūdrītis tagad ir grābekļu pazinējs vairāk kā toreiz, kā arī attaisno Ūdrīša toreiz labākās cerības.

Ūdrītis tagad jūtas kā toreiz, tikai citās koordinātās. 

Abi Ūdrīši esam pārliecināti diezgan optimistiski.

 

4. Tavs mīļākais šīs vasaras brīdis?Tāds šajā vasarā būs pēc nedēļas, kad vīšu gredzenus ar manas laimes pavēlnieku. Līdz šim lieliska vasara, jo sakarā ar ģimenes stāvokli, tiešā un vēl tiešākā nozīmē, baudu vasaru ekstraverti – riteņu pārbraucieni, kājām gājieni, teltis, ugunskuri, putnu atgādinājumi par pirmcēloni, peldes, saulrieti, līgo dziesmas Kuldīgā, šūpļa dziesmas papardēs.

 

5. Kurš koncerts tev šogad ir paticis visvairāk?


Reāli iepatikās Ryga Virga festā. Manuprāt, vienīgā grupa bez ģitāras tajā festivālā. Bet kaut kā

 Hobos koncerta gaidās izvairījos no citiem koncertiem, lai neiespaidotos.

Redzēju dažos video [Prāta] Vētras koncerta fragmentus. Un uzreiz iespaidojos. Tagad darbs jāvelta informācijas formatizēšanai, kas no radošā viedokļa ir lieks, bet no pārradošā viedokļa nekas nav lieks. Tur arī tā adata, kas olā slēpjas.

 

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!