Zinātnieki noskaidrojuši 10 visnomierinošākos skaņdarbus

Raksta attēls - Zinātnieki noskaidrojuši 10 visnomierinošākos skaņdarbus

02.01.2017 / Parmuziku.lv

Sen zināms fakts, ka mūzikas un skaņas pozitīvi ietekmē cilvēku labsajūtu un veselību. Lielbritānijas neiroloģijas zinātnieki izpētījuši, kuri skaņdarbi ļauj būtiski samazināt stresa līmeni.

"Midlab Intelligent Insights" veiktā pētījuma dalībniekiem, klausoties dažāda veida mūziku, ātri bija jāsaliek saležģītas puzles, kamēr viņu ķermeņa reakciju – sirdsdarbību, asinsspiedienu, smadzeņu aktivitāti un elpošanas intensivitāti fiksēja sensori.

Visnomierinošākā iedarbojās komponistu trio "Marconi Union" sarakstītais skaņdarbs "Weightless", samazinot stresa līmeni līdz pat 65 procentiem.

Šo skaņdarbu mūziķi bija radījuši tieši šim - klausītāju relaksēšanas nolūkam, sadarbībā ar Britu skaņas terapijas akadēmiju rūpīgi izvēloties mūzikas izteiksmes līdzekļus. 2011. gadā skaņdarbs iekļuvis laikraksta "Times magazine" izgudrojumu sarakstā. Komponisti nevēlas zinātniski iztirzāt skaņdarbu, un labprātāk runā par mūzikas estētiskajām kvalitātēm.

Pētījuma vadītājs Doktors Deivids Levis-Hodgsons (Dr. David Lewis-Hodgson) norāda, ka "Weightless" nomierinošā efekta dēļ nav ieteicams skaņdarbu klausoties, esot pie automašīnas stūres.

Stresu palīdzēs samazināt arī šie skaņdarbi un dziesmas:

Airstream - "Electra"

DJ Shah - "Mellomaniac (Chill Out Mix)"

Enya - "Watermark"

Coldplay - "Strawberry Swing"

Barcelona - "Please Don't Go"

All Saints - "Pure Shores"

Adele - "Someone Like You"

Mozart - "Canzonetta Sull'aria"

Rue du Soleil (Café Del Mar) - "We Can Fly"

 

Avots: inc.com

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!