Mūzikas klausīšanās pirms miega

Raksta attēls - Mūzikas klausīšanās pirms miega

26.09.2017

Vai esi ievērojis, ka dažkārt mūzika padara tevi miegainu? Izrādās, mūzika palīdz iemigt ne tikai maziem bērniem, bet arī pieaugušajiem. Tā ne vien palīdz aizmigt ātrāk, bet arī uzlabo vispārējo miega kvalitāti, kā rezultātā cilvēks no rīta jūtas možāks un ir labāk izgulējies.

Pētījumi rāda, ka cilvēkiem, kurus moka regulārs bezmiegs vai citi miega traucējumi, pirms iešanas gulēt ir pat ieteicams klausīties mūziku. Ir zināms, ka mūzika iedarbojas uz centrālo nervu sistēmu un tai piemīt relaksējošs efekts, kas novērš nemiera stāvokli ķermenī. Mūzika iedarbojas uz cilvēka ķermeni arī fiziskā veidā, palēninot sirdspukstus un elpošanu. Tieši tāpēc mūzika ļauj ātrāk aizmigt un atbrīvot prātu.

Tika veikts pētījums, kurā atklājās, ka klausoties mūziku 45 minūtes pirms gulētiešanas trīs nedēļu garumā, paaugstinās miega ilgums, palielinās miega kvalitāte, cilvēks spēj ātrāk iemigt un ir produktīvāks dienas laikā.  

Kādu mūziku izvēlēties? Gaumes ir dažādas, tomēr tai noteikti vajadzētu būt mierīgai, ar lēnu ritmu, kas nomierinās nervu sistēmu. Vari izmēģināt dažādus žanrus, piemēram, klasisko, džeza, akustisko mūziku u.c. Vari sastādīt savu miega plejlisti vai izvēlēties kādu no nu jau gandrīz katrā mūzikas platformā pieejamajām miega dziesmām.

 Daži no YouTube pieejamajiem sarakstiem:

 

Avoti: universityhealthnews.comsleep.org 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!