Top5 aktivitātes, kas noteikti jāizbauda festivālā Tallinn Music Week '17

Raksta attēls - Top5 aktivitātes, kas noteikti jāizbauda festivālā Tallinn Music Week '17 Foto: Tallinn Music Week publicitātes foto

29.03.2017 / Parmuziku.lv

Pilsētas festivāls Tallinn Music Week (TMW), kas norisināsies no 27. marta līdz 2. aprīlim Tallinā, piedāvā ne vien mūzikas industrijas pasākumu un festivālu, bet arī plašu kultūras programmu, kas būs interesanta dažāda vecuma apmeklētājiem.

Festivāls katru gadu atrod jaunus veidus, kā pārsteigt savus apmeklētājus, saglabājot tematiskos virzienus: pilsētas skatuve, māksla, filmas, garša, sarunas.

“Šogad atklājam jaunas norises vietas un pilnībā pārveidojam citas Tallinas vietas, piemēram, dzelzceļa staciju vai finanšu centru. Izmanto iespēju iepazīt igauņus, apmeklējot viņu mājās organizētos koncertus vai vakariņas!” iesaka Maris Hellranda, TMW pārstāve.

Kamēr pienāk vakars, kad darbību sāk TMW festivāla programma, atliek vien instalēt Tallinn Music Week aplikāciju un doties izlūkot pilsētu:

TMW City Stage

TMW  City Stage ietvaros, dažādās pilsētas vietās  notiks vairāk nekā 100 bezmaksas koncertu, pie reizes dodot iespēju, piemēram, apskatīt dizaina studentu veikumu. Piemēram, ceļā no Tallinas vecpilsētas uz vēsturisko Telliskivi ūdenstorni varēs iepazīties ar Igaunijas Mākslas akadēmijas interjera un dizaina fakultātes studentu vides darbiem. Centrālā pilsētas koncertu skatuve atrodas tirdzniecības centrā Viru Keskus (Viru väljak 4). Koncerti notiks arī Tallinas botāniskā dārza Palmu mājā, dažādās dizaina un interjera kafejnīcās, grāmatnīcās un citās negaidītās vietās.

TMW Tastes

Tallinn Music Week ietvaros notiek arī restorānu prezentācijas. Šogad ēdienkartē būs vairāk nekā 30 dažādu specialitāšu ēdieni. TMW pop-up restorāna šefpavārs būs Andrus Talvari, kas koncentrēsies uz Hījumā salas ēdienu specifiku.

  • Ar TMW Taste piedāvājumu var iepazīties šeit: https://tmw.ee/festival/tastes/

TMW Talks

Tallin Music Week ietvaros pop-up restorānā (Pärnu mnt 6) un kafejnīcā Must Puudel  (Müürivahe 29) notiks bezmaksas atvērtās diskusijas.

  • Ceturtdien, 30. martā 17:00-18:00 TMW pop-up  diskusijā “Who killed genre?” popmūzikas attīstību apspriedīs Ingrida Kohtla, mūzikas žurnālisti Saimons Reinolds (Simon Reynolds) un  Kīrons Tailers (Kieron Tyler), kā arī radio KEXP vecākais programmu direktors Kevins Kols (Kevin Cole).
  • Piektdien, 31. martā 18:30-19:30 kafejnīcā “Must Puudel” notiks saruna ar slovēņu artroka grupas “Laibach” dalībnieku Ivanu Novaku un dokumentālās filmas “Liberation Day” producentu.
  • Ar visām diskusiju tēmām var iepazīties šeit https://tmw.ee/en/festival/talks

TMW Arts

Festivāla mākslas programmas veidotāji ir Igaunijas Laikmetīgās mākslas centrs, kas sagatavojuši izstādes, kā arī ekskursijas galerijās un mākslinieku studijās. Piemēram, 1. aprīlī Igaunijas mākslinieku asociācija piedāvās iepazīties ar procesu, kā mākslinieki veido skaņu instalācijas.

  • Ar TMW Arts ietvaros plānotajām aktivitātēm var iepazīties šeit: https://tmw.ee/festival/arts/

TMW Films

Tallinn Music Week  šogad sagatavojuši muzikālu un sociāli atbildīgu filmu programmu, kas tiks izrādīta kinoteātrī Sõprus (Vana-Posti 8).

Ceturtdien, 30.03, plkst. 21:00  tiks demonstrēta filma “We Are X” (2016) – stāsts par lielāko un veiksmīgāko rokgrupu, par kuru jūs nebūsiet neko dzirdējuši. Tā ir Japānas kulta rokgrupa “X Japan”  - vizuālā roka pionieri.

Sestdien, 1.04 plkst. 13:00  tiks demonstrēta filma “Liberation Day” (2016) – latviešu režisora Uģa Oltes un norvēģa Mortena Travika filma stāsta par artroka grupas “Laibach” tūri Ziemeļkorejā. Uzreiz pēc seansa sekos jautājumu un atbilžu sesija kopā ar filmas veidotājiem Mortenu Traviku (Morten Traavik) un Uldi Cekuli, kā arī grupas Laibach grupas dalībniekiem Ivanu Novaku (Ivan Novak) un Mīnu Špīleri (Mina Špiler).

 Tallinn Music Week festivāla pasi vari nopirkt  mājaslapas sadaļā: https://tmw.ee/store/.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!