Tallinn Music Week izziņo šī gada programmu

Raksta attēls - Tallinn Music Week izziņo šī gada programmu

31.03.2022

Starptautiskais jaunās mūzikas un pilsētas festivāls, mūzikas industrijas konference Tallinn Music Week (TMW) šogad norisināsies divās lokācijās - gan Igaunijas galvaspilsētā Tallinā, gan pierobežas pilsētā Narvā.

Šogad Tallinn Music Week  notiks no 4. līdz 6. maijam Tallinā, un turpināsies 7. un 8. maijā Narvā. Festivālā  piedalīsies 175 mākslinieki no 28 valstīm, tostarp 5 apvienības no Latvijas. Festivālā ir gaidāmi dažādu žanru pārstāvji no visas Eiropas, kā arī no Kanādas, Āfrikas un Tuvajiem Austrumiem. Koncerti Tallinā, kas no šī gada nes UNESCO mūzikas pilsētas titulu, notiks gan vecpilsētā, gan bijušajos industriālajos rajonos Telliskivi Creative City un Port Noblessner.

Mūzikas festivālu Tallinā ceturtdien, 5. maijā, atklās iemīļotā ukraiņu mākslinieka Ivana Dorna bezmaksas koncerts, kurš sveiks no kara bēgušos tautiešus.

"24. februārī pasaule mainījās. Un tas skar mūs visus," komentē abu festivālu dibinātāja un vadītāja Helēna Sildna. "TMW notiek jau 14. reizi. Kopš 2018. gada mēs organizējam arī Station Narva vietā, kas ir  pie pašas austrumu robežas. Igaunijas pilsētā, no kuras sākas Eiropas Savienība. TMW notiks Tallinā un Narvā kā solidaritātes apliecinājums: lai katrs no mums Eiropā varētu justies vienlīdz droši, neatkarīgi no lokācijas. Šī būs vienojoša pieredze – mūzika un kultūra kļūs par apliecinājumu, kas vērsts uz sadarbību un solidaritāti. Mēs visi esam saistīti. Vienotība ir mūsu aizsardzība."

"Mūzika vieno cilvēkus, mūzika ir viens no labākajiem politisko brūču dziedētājiem," apgalvo Narvas mērs Katri Raiks. “Tāpēc Tallinn Music Week Narvā ir īpaši gaidīta. Un ir pienācis arī laiks skaļi un lepni pateikt, ka Narva pretendēs uz Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu 2037. gadā.”

Tallinn Music Week  ir viens no ietekmīgākajiem mūzikas notikumiem Eiropā, kas iepazīstina ar Igaunijas, Ziemeļvalstu un Baltijas reģiona talantiem un mūzikas industriju jau kopš 2009. gada. Mūzikas industrijas konference notiks piektdien, 6. maijā Tallinas Nordic Hotel Forum un sestdien, 7. maijā Narvas radošajā inkubatorā OBJEKT , kā arī citviet pilsētā. Pasākuma galvenās tēmas ir saistītas ar mūzikas un radošo industriju stratēģijām, mūzikas sektora ilgtspējīgu attīstību un mūzikas ietekmi uz sociālo dialogu un cilvēktiesībām. Pilsētas programma notiks abās pilsētās, un piedāvās daudzpusīgu kultūras pieredzi plašai auditorijai.

Tallinn Music Week veidos arī 2 mēnešu rezidenci ukraiņu mūziķiem, kas ļaus tiem uzturēties Igaunijā kopā ar ģimenēm, veikt ierakstus vietējās skaņu studijās un strādāt Tallinas Telliskivi radošajā kvartālā. TMW bērnu un jauniešu programmas ietvaros koprades darbnīcās abās pilsētās tiks iesaistīti kara bēgļi no Ukrainas.

TMW 2022 biļetes ir nopērkamas vietnē shop.tmw.ee.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!